Golf Time

Sáblíková zapsala v Heerenveenu třetí místo na trojce

Po zdravotních problémech během Světového poháru v polském Tomaszówě se rychlobruslařka Martina Sáblíková vrátila na stupně vítězů v nizozemském Heerenveenu. V závodu na 3000 metrů obsadila třetí místo. Z triumfu se radovala domácí reprezentantka Antoinette de Jongová, která byla o 91 setin rychlejší. Na druhou Kanaďanku Isabelle Weidemannovou ztratila česká hvězda dvě desetiny sekundy.

Sport
zdroj: ČT4

Sáblíková se v Nizozemsku představila pouze na 'trojce'. Od minulého týdne totiž bojovala se zdravotními problémy, které ovlivnily i její trénink. "Nemohla jsem jíst, za poslední týden jsem zhubla čtyři kila. Jsem moc ráda, že jsme včera vypustili patnáctistovku a veškerou zbylou energii jsme vrhli právě do dnešního závodu," uvedla Sáblíková.

V předposlední rozjížďce zajela čas 4:00,337 a v přímém souboji porazila domácí Esmee Visserovou, která doposud vedla SP. "Bylo jasné, že ten závod budu muset trošku jinak rozjet. Že na začátku budu udávat tempo a upřímně jsem netušila, jak to bude vypadat ke konci – jestli udržím kola, jestli vlastně zvládnu dojet. Slabost mě naštěstí potkala až po závodě, závěr závodu jsem naopak v jakési euforii zvládla dobře," dodala.

Sáblíkovou porazila také Weidemannová v osobním rekordu 4:00,129 – vedle druhého místa se navíc posunula i do vedení v hodnocení SP. Rodačka z Nového Města na Moravě na ni po čtyřech závodech ztrácí deset bodů. Za druhou Visserovou, olympijskou vítězkou na pětikilometrové trati, má dvoubodový odstup.

Druhá česká reprezentantka Natálie Kerschbaummayr se představila v divizi B, ve které obsadila časem 4:26,469 poslední místo. Nemocná Nikola Zdráhalová v Heerenveenu nestartovala.

Sebastian Druszkiewicz zasáhl do vytrvalostního měření sil na 5000 metrů a v divizi B skončil na 21. místě. Do průběžného pořadí SP tak získal čtyři body. Seriál SP bude pátým dílem pokračovat od 1. do 3. února v Hamaru.

SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži: 1000 m: 1. Nuis (Niz.) 1:07,803, 2. Kuližnikov 1:07,930, 3. Juskov (oba Rus.) 1:07,953. Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Holmefjord Lorentzen (Nor.) 177, 2. Nuis 174, 3. Kuližnikov 174.

Ženy: 1000 m: 1. Boweová (USA) 1:13,249, 2. M. Takagiová (Jap.) 1:13,939, 3. Šichovová (Rus.) 1:14,031. Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Boweová 217, 2. M. Takagiová 202, 3. Herzogová (Rak.) 177.

3000 m: 1. De Jongová (Niz.) 3:59,419, 2. Weidemannová (Kan.) 4:00,129, 3. Sáblíková 4:00,337, ...divize B: 24. Kerschbaummayr (obě ČR) 4:26,469
Průběžné pořadí SP (po 4 z 6 závodů): 1. Weidemannová 200, 2. Visserová (Niz.) 192, 3. Sáblíková 190, ...17. Zdráhalová 79, 42. Kerschbaummayr 16.