Následuje
MS 2020 Německo

Sáblíková se vrátila na led a do sezony vstoupila suverénní výhrou

Inzell (Německo) – Úvod rychlobruslařské sezony vyšel Martině Sáblíkové na jedničku. Česká reprezentantka vstoupila do nového ročníku suverénním vítězstvím v německém Inzellu na trati 3000 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka ukázala výbornou formu, když časem 4:00,64 minuty stanovila nový rekord bavorské dráhy, a alespoň částečně si tak spravila chuť po nevydařeném koketování s olympijskou cyklistikou.

Martina Sáblíková
zdroj: AP autor: Ivan Sekretarev

Sáblíková za sebou nechala dvě nizozemské soupeřky. Druhá Marije Jolingová za Češkou zaostala o více než čtyři sekundy, velká rivalka české hvězdy Ireen Wüstová na třetím místě byla pomalejší o téměř pět sekund. "Jsem maximálně spokojená," uvedla Sáblíková na Facebooku.

"Děkuju celému týmu za velkou podporu v posledních dnech a hlavně za poslední dva měsíce. Byly to těžké chvíle, ale díky Vám všem jsme to společně zvládli," napsala šestnáctinásobná mistryně světa, která musela vstřebat velké zklamání z neúčasti v cyklistické časovce na olympijských hrách v Riu.

S přípravou na ledě začala v Inzellu v minulém týdnu. "Po té dlouhé pauze to byl celkem šok, ale nohy úplně bruslit nezapomněly. Měla jsem celkem strach, protože jsem v létě na ledě vůbec nebyla. Asi bude chvilku trvat, než se dostanu na nějakou úroveň," komentovala návrat na ovál, ale obavy z pomalého rozjezdu rychle zahnala sobotním výkonem. O rekord dráhy připravila německou legendu Claudii Pechsteinovou, která jej držela od ledna 2014 časem 4:00,92 minuty.

Dobře si vedly také další české rychlobruslařky. Osobní rekordy si vylepšily mladé závodnice Nikol Zdráhalová (4:12,58) a Eliška Dřímalová (4:22,91).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy