Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zápas o mistra světa v šachu (7. partie)

Sáblíková se po zlomenině nohy pomalu vrací k tréninku

Martina Sáblíková se po měsíci, kdy měla sádru na pravé noze, vrací k tréninku. Trojnásobná olympijská vítězka si v polovině dubna při běhu zlomila nártní kost. Nyní už může opět jezdit na kole a posilovat. S během začne rychlobruslařka později.

Martina Sáblíková
zdroj: AP autor: Jeff McIntosh

Doktor jí na začátku nechal na pár dní berle, aby se naučila chodit. "Byl to hrozný nezvyk, když mi sádru sundali. Sama jsem říkala, že si berle chci pro jistotu nechat. Na nohu jsem si nemohla stoupnout. Po měsíci bylo hodně znát, že nic nedělala. Najednou mi přišla hrozně volná," uvedla Sáblíková.

Bez sádry je od konce minulého týdne. "Teď se prakticky učím znovu chodit, což je na současné situaci asi to nejtěžší."

Po náročné sezoně nejprve odpočívala, ale na jaře začala s přípravou, ovšem zatím jen v České republice. Zda se vydá i do oblíbené Itálie, netuší.

Je nám líto, video expirovalo.
Sáblíková je bez sádry a začíná opět trénovat

"Trénovat jde jen do bolesti, takže můžu sednout na kolo a jezdit na trenažéru. V tretře mě noha už taky nebolí, takže se dokonce dá jít ven na kolo, za což jsem strašně ráda. Doma už to bylo moc dlouhé. Postupně budu zkoušet přidávat další věci," řekla jedenadvacetinásobná mistryně světa.

Pořádně běhat zatím nemůže. "Při některých pohybech to ještě bolí, což je jasné, protože jsem měsíc nic nedělala. Noha si musí zase zvyknout," řekla Sáblíková, která nechce nic uspěchat.

"Nohu denně leduji, protahuji a poctivě rehabilituji. Už se těším, až bolest odezní a budu si moct říct, že už mě nic nebrzdí. Vím, že to bude chvíli trvat, musím na tom pracovat. Ale pro mě je posun už to, že je sádra dole a můžu jít ven na kolo," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy