Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve veslování 2024

Sáblíková na SP v Obihiru omezí program, měla horečky a brala antibiotika. Bude to boj, přiznala

Není to úplně jednoduchý vstup do sezony. Martina Sáblíková se totiž musí hned na startu vyrovnat s následky nemoci. Do Japonska, kde v pátek začne seriál Světového poháru, odletěla trojnásobná olympijská vítězka s téměř dvoutýdenním předstihem. Místo aklimatizace ale marodila a brala antibiotika. Počítá tak jistě jen s tím, že v Obihiru nastoupí do nedělního závodu na 3000 metrů. Přímé přenosy ze SP přinese ČT sport a ČT sport Plus.

"Bohužel jsem po příjezdu do Japonska hned první den po tréninku na ledě dostala horečku, takže moje příprava před Světovým pohárem se hodně zkomplikovala. Navíc po provedení CRP testů mi doktor nasadil antibiotika. Příprava proto nebyla taková, jaká měla být a jakou bych potřebovala," řekla šestatřicetiletá Sáblíková. "Takže tenhle první 'svěťák' bude spíš boj sama se sebou, s časem," dodala.

Držitelka sedmi olympijských medailí odcestovala do Japonska s velkým předstihem, aby se jí podařilo co nejlépe vyrovnat s časovým posunem, s nímž vždy bojuje.

"Něco jsem odtrénovala, ale samozřejmě to nebylo takové, jaké bych potřebovala. Na led jsem se dostala až začátkem tohoto týdne. Takže to, co jsem chtěla najezdit, a jedna z věcí, proč jsme sem jeli tak brzo, se bohužel nepovedla," uvedla Sáblíková, kterou čeká 23. sezona v kariéře.

Kvůli prodělané nemoci svěřenkyně trenéra Petra Nováka pozmění na třídenní soutěži program. Nejjistější je její start v nedělním závodu na trati 3000 metrů, na níž je světovou rekordmankou.

"Určitě vynechám páteční kilometr. Uvidíme, jak se budu v pátek cítit. Jestli nastoupím na sobotní patnáctistovku, nebo ne. Trojku bych chtěla jakýmkoli možným způsobem odjet," řekla někdejší královna dlouhých tratí, jež v minulé sezoně skončila v pohárovém hodnocení pátá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články