Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Sáblíková na ME ve víceboji startovat nebude, po zranění se necítí stoprocentně fit

Stále se necítí stoprocentně, a proto přišlo rozhodnutí. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se nepředstaví na nadcházejícím mistrovství Evropy ve víceboji v Hamaru. Trojnásobná olympijská vítězka není po zranění v přípravě na prosincový závod Světového poháru v Calgary zdravotně zcela v pořádku a po konzultaci s lékaři se rozhodla původně plánovaný start zrušit. ME odvysílá živě ČT sport a ČT sport Plus. Připravujeme podrobnosti.

Pětatřicetiletá Sáblíková se v Kanadě na tréninku při pádu řízla bruslí do pravé nohy. V Norsku nebude startovat ani Nikola Zdráhalová, která kvůli zdravotním problémům se zády do sezony ještě nezasáhla.

"Nechceme riskovat. Jsou to čtyři starty ve dvou dnech. Nemůžu říct, že by noha na tom byla špatně, ale přece jen, čtyři starty by byly velká zátěž. Rozebírali jsme to s doktory a rozhodli se, že čtyřboj vynecháme a nohu necháme pořádně uzdravit," uvedla Sáblíková. Nebude tak obhajovat bronz z roku 2021.

Sáblíková po pádu v Calgary vynechala třetí díl Světového poháru, ve čtvrtém se představila jen v závodu na 5000 metrů a obsadila 5. místo.

PŘIPOMEŇTE SI JEJÍ JÍZDU:

Je nám líto, video expirovalo.
Jízda Martiny Sáblíkové v závodu na 5000 metrů SP v Calgary

"Noha mě zatím limituje hlavně při rozjezdech a pak, když jedu něco delšího. Není to tak, že bych s tím měla extra problém. Když ale trénuju vícekrát denně, tak mi to otéká. Proto jsme se rozhodli, že bude lepší pošetřit síly a nohu pořádně vyléčit," řekla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

Do závodů se chce Sáblíková vrátit na začátku února v Polsku, kde bude pokračovat Světový pohár. Vrcholem sezony pro rychlobruslařku, která ME vynechala i loni, kdy se závodilo na jednotlivých tratích, bude světový šampionát v Heerenveenu na začátku března.

Mistrovství Evropy v Hamaru se uskuteční od pátku do neděle a české barvy na něm budou hájit Zuzana Kuršová a Veronika Antošová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články