Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Kapitán Římanů

Sáblíková byla třetí na trojce v Inzellu a dál vede SP

Inzell - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na světovém poháru v Inzellu třetí místo v závodě na 3 000 metrů. Suverénní vítězkou se na německém oválu stala Nizozemka Ireen Wüstová, za její krajankou Diane Valkenburgovou zaostala česká reprezentantka o desetinu sekundy.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP

Pětadvacetiletá Sáblíková si po prodělaných potížích se zády upevnila vedení v SP na dlouhých tratích. Po čtvrtém závodě zvýšila na 60 bodů náskok před Němkou Stefanií Beckertovou, kterou dnes v přímém souboji v závěrečné rozjížďce porazila. Mezi obě soupeřky se ve výsledcích vklínila další domácí závodnice Claudia Pechsteinová coby druhá největší konkurentka Sáblíkové v boji o triumf v celkovém pořadí SP.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Sáblíková měla v minulých týdnech problémy se zády a z preventivních důvodů zrušila start na mistrovství světa ve víceboji v Hamaru, které se koná příští týden. Start v Inzellu splnil její hlavní cíl uhájit naděje na prvenství v SP.

Wüstová při svém druhém startu v sezoně na dlouhé trati nasadila hned v první rozjížďce vysoko laťku časem 4:02,23, kterým nakonec zvítězila o více než tři sekundy. Sáblíková byla o 3,18 sekundy pomalejší, ale jen kousek ji dělil od zopakování druhých míst ze závodů na 3 000 metrů v Heerenveenu a Kolomně. Výčtu výsledků na dlouhých tratích v této sezoně vévodí její triumf na pětce v Astaně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy