Následuje
SP Slovinsko

Patnáctistovka rozhodla - byl to skvělý víkend, řekla Sáblíková po titulu ve víceboji

Největší obavy na cestě za pátým titulem mistryně světa ve víceboji měla Martina Sáblíková z patnáctistovky. Ale ve třetí disciplíně zajela v Calgary čas kousek za svým osobním rekordem, a to jí pak pomohlo i na závěrečných pěti kilometrech, na nichž zakončila nádherný víkend druhým světovým rekordem a titulem světové šampionky.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/DPA autor: Peter Kneffel

"Měla jsem hrozný strach před patnáctistovkou, vůbec jsem nevěděla, jak pojedu. Ty rozdíly za mnou byly hrozně malinký. Byla jsem hodně nervózní, ale za ten čas jsem moc ráda," vzpomínala jednatřicetiletá rychlobruslařská hvězda po zisku zlaté medaile.  

V závěrečné disciplíně už si věřila, ale se světovým rekordem předem moc nekalkulovala. "Ta pětka se mi jela hezky, i když mi v jednom kole ujela noha, tak jsem si říkala hlavně nespadnout," vysvětlovala, že se soustředila hlavně na svůj výkon. "A když na mě pak křičeli, že to může být svěťák – tak už se mi poslední kolo jelo dobře. Bylo to dneska fakt skvělý, nevím, co bych k tomu řekla," komentovala zlatou neděli. 

Na závěrečných pět kilometrů nastoupila v předposlední jízdě a věděla, že musí jet nadoraz. "Věděla jsem, že do toho musím dát všechno, protože Miha (Takagiová) jela až po mně," popisovala taktiku vítězka. "Musela jsem nastavit čas a pak už jsem jenom čekala, jak to dopadne. Ona je mistryní světa ve sprintu, ale tady zajela neuvěřitelný závod," vzpomínala česká reprezentantka na nervy, které měla při čekání v cíli.   

Na Calgary bude asi ještě dlouho vzpomínat. "Tenhle víkend byl bezvadný. Když jsem sem odjížděla, tak mě nenapadlo, že by to mohlo takhle dopadnout. Petr (trenér) mi říkal, že můžu svěťák zajet. V hlavě jsem to měla, ale bavit se o tom a jet to je věc druhá. Jsem hrozně ráda, je to bezva, jsem moc šťastná a děkuju všem, co přišli. Bylo tu hodně Čechů, nevím jestli tu bydlí, ale bylo jich tu hodně. Bylo to bezvadný," děkovala za podporu na stadionu. 

Pátého zlata z mistrovství světa ve víceboji si hodně váží. "Zajet čtyři disciplíny na hranici svých možností, je bezvadný. Že je to dvacátá medaile z mistrovství světa moc neřeším. Důležité je, jak se mi jelo a jede teď a jsem ráda, že můžu bruslit," dodala s tím, že v pondělí odlétá závodit do St. Lake City, kde sezona pokračuje.


Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy