Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Nemyslím si, že letos zasáhnu do boje o medaile, říká obhájkyně titulu Sáblíková

Rychlobruslařka Martina Sáblíková nepočítá s tím, že by se na mistroství světa ve víceboji měla ucházet o obhajobu triumfu. Sama dokonce nemyslí ani na zisk medaile. V norském Hamaru totiž dvatřicetiletá česká závodnice absolvuje také závod na 500 metrů. Nejkratší trasu Sáblíková v letošní sezoně prakticky vůbec nezařazuje do svého programu a hned na začátku víceboje tak očekává výraznou ztrátu. Přímý přenos z mistrovství světa rychlobruslařek sledujte od 17:30 na webu ctsport.cz.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jeff McIntosh

"Pětistovka bude asi trochu problém. Letos jsem na ni vůbec netrénovala, jela jsem ji jen jednou, a to bylo ještě v říjnu. Takže počítám s tím, že na téhle trati zase - jako už tradičně - naberu velkou ztrátu. Možná větší než obvykle," řekla Sáblíková, která na pětistovce startovala jen v předsezonní přípravě v Inzellu, kde zajela čas 40,63 sekundy.

Před loňským triumfem na MS na tom byla výrazně lépe. Závod na 500 metrů absolvovala na kontinentálním šampionátu ve víceboji a třikrát v přípravě. "Navíc jsem ještě startovala na kilometru. Když netrénujete start na sprinty, což já nedělám, tak je to opravdu těžké. Dá se říct, že pětistovka je trochu jiný sport než dlouhé tratě, na které se zaměřuji," podotkla trojnásobná olympijská vítězka.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se však před MS nehodlá zbytečně stresovat. "Beru to s humorem a nechci si z toho dělat těžkou hlavu, pokud by se to nepovedlo. Cítím se fajn a jdu do závodu v dobré náladě. Pojedu i pro publikum, které tady v Norsku bývá skvělé," uvedla Sáblíková, pro kterou byl vrcholem sezony světový šampionát na jednotlivých tratích.

Je nám líto, video expirovalo.
Jízda Martiny Sáblíkové na 5000 m

A v Salt Lake City před necelými dvěma týdny uspěla - získala zlato na 3000 metrů a stříbro na pětce. "Takže vím, že sezonu zakončím s medailemi. S Petrem se nám povedlo skvěle načasovat formu," řekla trojnásobná olympijská vítězka.

Mezi největší favoritky podle Sáblíkové patří řada rychlobruslařek v čele s Nizozemkami Ireen Wüstovou, Antoinette de Jongovou, Melissou Wijfjeovou, Nanou Takagiovou z Japonska či Ruskou Natálií Voroninovou, která Sáblíkové v USA vzala světový rekord na pětce.

"Já si upřímně nemyslím, že do boje o medaile letos zasáhnu. Není to tak, že bych se vzdávala, to určitě ne. Pojedu tak, jak budu moct, ale jsem prostě realistka - s mojí pětistovkou bude složité prát se o medaile," pronesla skromně Sáblíková, která na vícebojařském MS dosud získala pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Světový šampionát v norském Hamaru začíná v pátek sprinty, vícebojařské tratě jsou na programu v sobotu a v neděli. Vedle Sáblíkové se v Norsku představí i další Češka Nikola Zdráhalová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy