Je nám líto, video expirovalo.

Mám splněno, můžu si to odfajfkovat, zářila Sáblíková po zlatu z trojky

Na hlavní akci roku si velice rychle splnila cíl. Rychlobruslařka Martina Sáblíková na mistrovství světa na jednotlivých tratích v Salt Lake City získala zlato v závodě na 3000 metrů. Přestože dvaatřicetiletá reprezentantka pociťovala před startem nervozitu, předvedla nejlepší výkon sezony. Závod na silné distanci Sáblíkové 5000 metrů sledujte živě v sobotu od 20:30 na programu ČT sport a webu ctsport.cz.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se zlatou medailí z MS v Salt Lake City
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/via www.imago-images.de

"Musím se přiznat, že mi to ještě nedochází. Samozřejmě, že jsem hrozně ráda. Byl to těžký závod, před jehož začátkem jsme byla hodně nervózní. Více než je u mě zvykem. Potěšil mě ale středeční los, protože jsem věděla, že jedu s někým, kdo letos jezdí dobře a rychle. Věděla jsem, že si můžeme navzájem pomoct a bude se rozhodovat v posledních kolech, což se potvrdilo. Byl to hezký a napínavý závod," uvedla Sáblíková v tiskové zprávě agentury Sport Invest.

Sáblíková se představila v předposlední rozjížďce s Kanaďankou Ivanie Blondinovou a dokázala ji porazit. Navíc zajela čas 3:54,252, což je nejlepší výkon sezony, a překonala tak i výkon do té doby nejlepší Carlijn Achtereekteové z Nizozemska. "I když mě to hrozně bolelo, tak to byl neskutečný zážitek i v té jízdě, protože jsem do poslední chvíle nevěděla, jak to dopadne," přiznala.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka už před startem věděla, že pokud chce vyhrát, musí zajet lepší čas než před týdnem v Calgary, kde ovládla závod Světového poháru. A to se jí podařilo. "Lepší čas jsem v Salt Lake City zajela jen před rokem při světovém rekordu. A svěťáky se nejezdí každý den. Bylo to vyhrocené, ale časy byly neskutečné," ocenila Sáblíková výkony všech závodnic. Pod hranici čtyř minut se dostalo hned devět rychlobruslařek.

Sáblíková byla sice rychlejší než před necelým týdnem v Calgary, ale necítila se v takové pohodě jako v Kanadě. "Hodně mi ale pomohlo, že jsem jela s Ivanie. A těžko budu říkat, že to byla špatná jízda, když jsem jela 3:54. Asi se mi nepovedlo pár nájezdů do zatáčky, teď ale techniku neřeším. Jsem ráda, že mám placku," pousmála se rodačka z Nového Města na Moravě, která ovládla na MS trojku pošesté v kariéře.

Trojnásobná olympijská vítězka se v Salt Lake City podruhé představí v sobotu, kdy bude obhajovat zlato na své královské trati 5000 metrů. Na start půjde už s tím, že má "splněno". "Opět se budu chtít prát o placku, ale i kdyby to nedopadlo, odjela bych domů s plackou. Mám splněno, můžu si to odfajfkovat," dodala Sáblíková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy