Erbanová znovu pokořila český rekord, tentokrát na 500 m

Salt Lake City - Rychlobruslařka Karolína Erbanová vylepšila na mistrovství světa ve sprinterském víceboji v Salt Lake City vlastní český rekord na 500 m. Časem 37,67 obsadila v druhé pětistovce soutěže deváté místo a před závěrečným kilometrem se posunula na průběžnou desátou pozici.

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo/Matt Dunham

Dvacetiletá Erbanová na olympijské dráze z roku 2002 překonala rekord už v sobotu na 1000 metrů a v součtu se 17. časem z pětistovky byla jedenáctá. Druhá jízda na kratší z mistrovských tratí jí dnes vyšla mnohem lépe. Nejenže vylepšila o téměř půl sekundy svůj čas ze soboty, ale především překonala o 21 setin hranici vlastního národního rekordu. Čas 37,88 tak vydržel v českých tabulkách jen týden, neboť ho Erbanová zajela minulou neděli na SP v Calgary.

Po posunu do elitní desítky může svěřenkyně trenéra Petra Nováka pomýšlet na výrazné vylepšení svého loňského výsledku ze sprinterského MS, na němž obsadila 17. pozici. Dnešní pětistovku vyhrála Korejka I Sang-hwa, jež o setinu jako jediná pokořila hranici 37 sekund. Do průběžného vedení se dostala Američanka Heather Richardsonová a předstihla úřadující šampionku Ťing Jü z Číny.

Mistrovství světa v rychlobruslení na sprinterských tratích v Salt Lake City (USA):

Ženy:

500 - 2. závod: 1. I Sang-hwa (Korea) 36,99, 2. Oenemaová (Niz.) 37,06, 3. Wang Pej-sing (Čína) 37,23, ...9. Erbanová (ČR) 37,67 - český rekord.
Průběžné pořadí (po 3 ze 4 závodů): 1. Richardsonová (USA) 111,420, 2. Ťing Jü (Čína) 111,455, 3. I Sang-hwa 111,465, ...10. Erbanová 112,700.