Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Erbanová medaili z loňského roku nezopakovala

Kolomna (Rusko) - Karolína Erbanová obhajovala na kilometrové trati bronzovou medaili z loňského MS v Heerenveenu, tak jako v celé sezoně se jí ale tolik nedařilo. Erbanová skončila s časem 1:16,80 v celkovém pořadí na třinácté příčce. Z vítězství se raduje Nizozemka Jorien ter Morsová časem 1:14,73. Přímý přenos závodu na 5000 m sledujte od 17:10.

Karolína Erbanová
zdroj: AP autor: Peter Dejong

Třiadvacetiletá Erbanová s ohledem na výsledky v aktuální sezoně nepatřila v Rusku mezi medailové aspirantky, věřila však, že se umístí v elitní desítce. Členka nizozemského týmu Continu startovala v osmé rozjížďce a po dojezdu jí s časem 1:16,80 minuty patřilo páté místo. Bylo jasné, že na loňský životní výsledek nenaváže, a postupně se propadla až na třináctou pozici.

"Dnes jsem rozhodně neměla dobrý den a se závodem nejsem vůbec spokojená. Trochu mě znervóznil ulitý start a poté jsem se nesrovnala do první dvoustovky. Od toho se celý závod odvíjel. Sice jsem vyhrála rozjížďku, ale první pětka byla daleko," uvedla Erbanová.

Z vítězství se radovala Ter Morsová, jež dokázala porazit i favorizované Američanky Heather Richardsonovou-Bergsmaovou a Brittany Boweovou, které obsadily druhé a třetí místo.

Na startu kilometru se objevila i Nikola Zdráhalová, která využila toho, že Martina Sáblíková vyjela pro Českou republiku druhé účastnické místo. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková se soustředí na start na trati 5000 metrů, na které bude odpoledne obhajovat zlatou medaili. Devatenáctiletá Zdráhalová skončila třiadvacátá.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Kolomně (Rusko):

1000 m: 1. Ter Morsová (Niz.) 1:14,73, 2. Richardsonová-Bergsmaová 1:14,94, 3. Boweová (obě USA) 1:15,01, ...13. Erbanová 1:16,80, 23. Zdráhalová (obě ČR) 1:19,38.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy