Následuje
Paralympijský magazín

Erbanová bude znovu bojovat o medaile, čeká ji sprinterské MS

Calgary ‒ Rychlobruslařku Karolínu Erbanovou čeká po dvou týdnech opět boj o medaile na mistrovství světa, v Calgary budou tentokrát ve hře cenné kovy ve sprintu. Úřadující evropská šampionka se s konkurentkami popasuje o víkendu na tratích 500 a 1000 metrů, které tradičně účastníci absolvují dvakrát. Přímé přenosy z rychlobruslařského šampionátu vysílá v sobotu a v neděli živě program ČT sport a web ctsport.cz.

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK/AP autor: Alexei Filippov

Erbanová se do Kanady přesunula rovnou z jihokorejského Kangnungu, kde se v polovině měsíce konalo MS na jednotlivých tratích. "První týden byl těžký. Nikdy jsem neletěla z Asie do Kanady a takový časový rozdíl bylo náročné zvládnout," uvedla Erbanová.

Další komplikací byla nemoc. "O víkendu jsem tak tři dny proležela v posteli, což není zrovna to, co nazývám optimální příprava na závody," podotkla Erbanová. Start na šampionátu ale ohrožený není. V Koreji čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka skončila čtvrtá na pětistovce a pátá na kilometru, potvrdila tak formu z posledních měsíců.

V lednu v Heerenveenu ovládla premiérové sprinterské ME. I v Calgary bude patřit mezi medailové aspirantky a bude se snažit vylepšit sedmé místo z loňského roku. "Uvidím, jak se s tím o víkendu poperu a co bude možné s touto komplikací zajet," řekla Erbanová, která před dvěma lety na sprinterském MS získala bronz.

Zlato z předešlé sezony nebude obhajovat zraněná Američanka Brittany Boweová, stejně tak na startu chybí i loni nejlepší muž Pavel Kuližnikov z Ruska. Nejvyšší ambice mezi ženami tak mají v roce 2015 i 2016 druhá Heather Bergsmaová z USA, Japonka Nao Kodairaová či Jorien ter Morsová z Nizozemska. Vedle Boweové v Calgary chybí i světová rekordmanka na trati 500 metrů I Sang-hwa z Koreje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy