Druhé zlato Sáblíkové na univerziádě, s přehledem vyhrála i "pětku"

Trento - Po triumfu na trati 3000 metrů s naprostou převahou ovládla rychlobruslařka Martina Sáblíková na zimní univerziádě i pětikilometrový závod. Časem 7:05,17 minuty navíc vytvořila univerziádní rekord i maximum otevřené dráhy v Baselga di Pine.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Sohn

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru a šestinásobná mistryně světa z této trati zvítězila s náskokem 12,65 sekundy před Korejkou Kim Po-num. Stejné pořadí bylo i v sobotu na trojce, kdy Sáblíková získala zlato, které jako jediné v medailové sbírce dosud neměla.

Těsně pod stupni vítězů skončili čtvrtí skokané na lyžích Michaela Doleželová a Čestmír Kožíšek v závodě smíšených dvojic. Běžkyně na lyžích Sandra Schützová byla devátá na trati 5 km volně.