Bratři Dukursové dominovali na domácí trati

Světový pohár ve skeletonu v Siguldě vyhrál s přehledem šestinásobný mistr světa Martins Dukurs. Úspěch domácích podtrhl ziskem stříbra jeho bratr Tomass. Třetí byl i díky novému startovnímu rekordu Číňan Jin Čeng. Přímý přenos závodu dvojbobů i s Dominikem Dvořákem a Dominikem Suchým sledujte na webu ctsport.cz od 15:30.

Martins Dukurs
zdroj: Reuters

Martins Dukurs vládne všem. Mistrovství Evropy vyhrál už pojedenácté. Jeho starší bratr Tomass naopak může mluvit o smůle, na ME skončil druhý už počtvrté. Jeho největším úspěchem je zlato z roku 2016, tehdy se oba sourozenci o prvenství podělili. Evropský bronz v Siguldě vybojoval Němec Felix Keisinger, v souběžném závodu SP byl čtvrtý.

Pětatřicetiletý Martins Dukurs má vedle 11 evropských titulů i šest zlatých medailí z MS. Jen olympijský triumf se mu vyhýbá, na hrách získal dvakrát stříbro.

Skeletonistky včetně české reprezentantky Anna Fernstädtové pojedou v Lotyšsku závod SP/ME v neděli.