Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Sparta ragbyový titul neobhájí, po kontumaci bude hrát jen o bronz

V sobotním odloženém finále ragbyové extraligy nastoupí nakonec proti Tatře Smíchov tým Vyškova. Ten sice v semifinále podlehl sparťanským obhájcům titulu jednoznačně 10:52, ale sportovně-technická komise svazu zápas kvůli neoprávněnému startu hráče Sparty Josepha Saldany kontumovala.

Ragbisté Sparty
zdroj: Facebook/rugbyclubspartapraha

STK vyhověla námitce Tatry Smíchov a potvrdila, že Saldana hrál v semifinále neoprávněně. Podmínkou pro start v play-off je odehrání nejméně čtyř poločasů v základní části, Saldana však za Spartu nastoupil pouze dvakrát.

Sparta argumentovala tím, že Saldanův prohřešek nemusel znamenat kontumaci výsledku, ale dal se vyřešit pokutou. Rozhodnutí STK však klub přijal a v sobotu nastoupí k utkání o třetí místo proti Říčanům.

Celý případ ale poznamenal vztahy mezi ragbyovými kluby. "Vliv tohoto rozhodnutí se projeví na průběhu i výsledcích finálových zápasů extraligy 2018. Ale dopady na vztazích mezi kluby a v ragbyové veřejnosti jsou nedozírné a budou se narovnávat řadu let," uvedla Sparta v prohlášení.

"Z této kauzy nevychází vítězů, pouze poražených, a to nemluvím v této chvíli primárně o sparťanech, kteří si po sportovní stránce objektivně finále zasloužili. Nedojde tak k utkání dvou výkonnostně nejlepších týmů extraligy za rok 2018," přiznal prezident ragbyového svazu Pavel Chaloupka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy