Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ján Zachara

Ragbyovými mistry jsou hráči Pragy

Praha - Ragbisté Pragy obhájili mistrovský titul a jako nejúspěšnější domácí klub vyhráli nejvyšší soutěž už posedmnácté v historii. Pražský vítěz základní části extraligy ve finálovém utkání na svém hřišti porazil Vyškov vysoko 41:7 (20:7). Domácí položili pět pětek proti jediné soupeřově. 

Je nám líto, video expirovalo.
Ragbyový titul slaví Praga

Zápas se téměř 25 minut hrál bez bodů, pak se ale Praga i díky pětkám Pavla Syrového a Martina Boháče ujala vedení 20:0. V nastaveném čase stihl dostat míč do brankoviště Pragy Jiří Pantůček, ale spolu s následným trestným kopem to byly jediné body hostů v zápase. "O přestávce jsme si řekli, že v druhém poločase musíme na Vyškov více přitlačit a dát další body," řekl trenér Pragy Eduard Krützner.

Po změně stran další pětky položili Petr Čížek, David Novák a Karel Jung a z následných kopů Čížek vždy přidal dva body. "Myslím si, že titul nám patří zaslouženě, a nejenom za celoroční výsledky, ale i za předvedený výkon ve finále, při kterém jsme uhlídali běhavé vyškovské útočníky. Měli jsme oproti soupeři zkušenější tým, který rozhodující duel sezony zvládl lépe," řekl Krützner.

Kouč Vyškova Pavel Pala byl spokojený i s druhým místem. "Za tři roky se nám podařilo udělat obrovský kus práce. Omladili jsme tým, který nyní sklízí úspěchy, a důkazem toho je po deseti letech opět získaná stříbrná medaile. Dnešní finále je pro nás obrovskou výzva do budoucna. Třeba se za rok bude finále hrát ve Vyškově," řekl Pala. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy