Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ragbisté Nového Zélandu hrozí bojkotem příštího MS

Auckland - Ragbisté Nového Zélandu hrozí bojkotem příštího mistrovství světa v roce 2015. Pořadatelům současného šampionátu a jedné z ragbyových velmocí vadí marketingová politika Mezinárodní ragbyové rady (IRB). Šéf Novozélandské ragbyové unie Steve Tew uvedl, že účastí na aktuálním MS přicházejí All Blacks o 13 milionů novozélandských dolarů (185 milionů korun).

Ragbisté Nového Zélandu
zdroj: isifa.com

Podle Tewa je tento deficit způsoben politikou IRB, která aplikuje striktní pravidla týkající se reklam během mistrovství světa. Zároveň také snižuje počty mezinárodních zápasů a týmy tak mají stále menší možnosti propagovat své partnery. IRB na veřejné prohlášení Novozélanďanů okamžitě reagovala tiskovým prohlášením, že ohledně financí je připravena s týmy jednat. 

Myšlenka bojkotu mistrovství světa nicméně nemá příliš příznivců ani na straně All Blacks. "Asi si dokážete představit, jak by naše země reagovala. Lidé by nebyli moc šťastní. I pro nás ragbisty by to bylo zničující, kdybychom věděli, že si nezahrajeme na mistrovství světa," uvedl novozélandský reprezentant Keven Mealamu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy