Následuje
Speciál

Ragbisté na úvod ME utrpěli nepříjemnou domácí porážku s Polskem

Čeští ragbisté vstoupili do nového ročníku druhodivizního mistrovství Evropy domácí porážkou 22:41 s Polskem. Ve Zlíně se reprezentaci nepovedl úvod, po půlhodině a třech inkasovaných pětkách domácí hráči prohrávali 0:24 a ztrátu už nedokázali zlikvidovat.

Ragbisté vstoupili do II. divize ME domácí porážkou s Polskem

Ještě do přestávky sice pronikl do koncové zóny soupeře Dan Hošek a další pětku položil stejný hráč v úvodu druhé půle, ale ani snížení na 15:24 obrat nepřineslo. Hosté pokořili obranu ještě dvakrát, v českém dresu se to povedlo už jenom Tomáši Forstovi únikem přes celé hřiště.

"Nechali jsme si dát snadno čtyři pětky přes celé hřiště a to rozhodlo. Ukolébali jsme se loňským vítězstvím (19:14) a Poláci poznali, jak mohou bodovat přes náš roj," řekl Hošek.

"Selhali jsme v roji, kudy Poláci procházeli do našeho brankoviště nejčastěji. Polsko nebylo vůbec těžkým soupeřem, dělali stejné chyby jako my, jen jich udělali méně," doplnil Forst.

V letošním roce čekají český tým v II. divizi ME označené Trophy ještě dva zápasy, 13. října v Litvě a 17. listopadu ve Švýcarsku.

Česko - Polsko 22:41 (7:24)

Body: Hošek 10, Forst 7, Pantůček 5 - Zaszutek 10, Adamski 9, Piotrowicz 7, Jurczyňski, Gdula a Powala-Niedzwiecki po 5.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy