Sportovní zprávy

O ragbyový titul se znovu utkají Sparta a Tatra Smíchov

V ragbyové extralize se stejně jako loni utkají o titul týmy pražské Sparty a Tatry Smíchov. Tatra v semifinále přehrála Říčany 34:6, sparťané zvítězili nad Vyškovem 52:10. Finálový zápas se bude hrát v sobotu 3. listopadu od 10:00 na hřišti Sparty na Podvinném mlýně. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Ragbisté Sparty
zdroj: Facebook/rugbyclubspartapraha

Říčany vedly až do 25. minuty 6:0, ale pak zadák Tatry Lukáš Honner položil pětku a proměnil i následný kop. Druhý poločas již měli loňští finalisté pod kontrolou.

"Nepamatuji si, kdy jsem v jednom utkání dal kolem dvaceti bodů. A když se tak stalo, nebylo to určitě v tak důležitém zápase, jako je semifinále ragbyové ligy," řekl autor 19 bodů Honner.

Sparta hned v první minutě položila první z celkových osmi pětek. Vyškov do Prahy přijel v oslabené sestavě a na favorita nestačil.

"Jdeme za obhajobou titulu cílevědomě. Tatru jsme jako soupeře ve finále očekávali," řekl kapitán Sparty Jan Páv.