Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Nový Zéland zničil Tongu a ovládl jasně svojí skupinu

Londýn – Jako nůž horkým máslem prošli ragbisté Nového Zélandu na mistrovství světa základní částí. Obhájce titulu svůj triumf ve skupině C potvrdil triumfem nad Tongou, kterou zničil 47:9 a se čtyřmi výhrami na kontě postoupil do čtvrtfinále. Jejich soupeř naopak přišel o teoretickou šanci dostat se do vyřazovací části.

Sonny Bill Williams z Nového Zélandu pokládá pětku v duelu s Tongou
zdroj: ČTK/PA/ autor: Paul Thomas

Novozélanďané, kteří jako jediný tým v historii ještě v základní skupině světových šampionátů neprohrál, do utkání šli jako megafavorit, což také potvrdili. První poločas z jejich strany však tak drtivý ještě nebyl. Do vedení se dostali po pětce Bena Smitha a následném přesném kopu Dana Cartera.

Toga na jejich vedení odpověděla přesným trestným kopem, ale do kabin oba týmy odcházely za stavu 14:3 pro favorita, když o dalších sedm bodů se postarali položenou pětkou Tony Woodcock a opět povedeným kopem Carter.

Ve druhé části však už přišla smršť v podání Nového Zélandu. All Blacks položili hned pět pětek. Tu poslední zaznamenal Ma'a Nonu, který oslavil stý zápas v národním týmu třicátou pětkou. Tonga se sice snažila alespoň jednou doběhnout za brankovou čáru, ale obrana favorita fungovala bezchybně a svému soupeři dovolila skórovat pouze z dalších dvou trestných kopů.

Nový Zéland má díky triumfu jistotu postupu do čtvrtfinále z prvního místa, kde narazí na horšího z nedělního zápasu mezi Irskem a Francií.

Mistrovství světa v ragby v Británii:

Skupina C: Nový Zéland - Tonga 47:9 (14:3).

Hlavní zprávy