Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Sigma Olomouc B - FK Dukla Praha

Nenech složit ragby. Tvrdému sportu chybí peníze, finance na mládež chce získat sbírkou

České ragby trápí nedostatek finančních prostředků zejména na mládež. Česká rugbyová unie proto připravila crownfundingovou kampaň Nenech složit ragby, která má za cíl získat 1,5 milionu korun potřebných pro účast dvou juniorských týmů v evropských šampionátech. "Bez silné komunity, která dá hromadu pětek mimo hřiště, tenhle zápas nevyhrajeme," říká šéftrenér mládežnických reprezentací Roman Šuster. Magazín České ragby sledujte od 15:55 na ČT sport.

Je nám líto, video expirovalo.
Nenech složit ragby, vyzývají mladí reprezentanti v kampani

Ragby v Česku zažívá v posledních době velký nárůst členů v chlapeckých i dívčích kategoriích, má velkou šanci posunout celý sport v tuzemsku nahoru.

"Mladí kluci a holky mají šanci dotáhnout české ragby na vysokou úroveň, teď jim ale hrozí, že celou tu píli a hodiny a hodiny tréninků nezužitkují," vysvětluje Šuster.

"Potřebujeme pomoct. Bez finanční pomoci od vás fanoušků, nepojedou mládežnické reprezentace na prestižní evropské turnaje. Ragby v Česku se nesmí vrátit o několik let zpět," dodává někdejší dvojnásobný hráč roku.

Ragby se stejně jako všechna sportovní odvětví potýká s razantními nárůsty nákladů. Současná podpora ze strany státu ani prostředky sponzorů už k rozvoji nestačí.

Jen účast národního týmu do 18 let na mistrovství Evropy vyjde zhruba na 1,2 milionu korun. Asi čtvrtinové jsou pak náklady na účast stejné věkové kategorie v sedmičkovém ragby.

Proto kampaň v první fázi míří na 1,5 milionu korun. Pokud se je podaří vybrat, mládežníci se zúčastní evropských šampionátů.

"Pokud omezíme na rok aktivitu talentovaných hráčů, kteří jsou klíčoví pro budoucí úspěchy národního týmu mužů, zastavíme tím náš růst. Práce a úsilí mnoha lidí, včetně rodičů, přijde nazmar," doplňuje Šuster. 

Přispěvatelé mohou jako odměnu získat lístky na reprezentační zápasy, míče, dresy, trika či ponožky s logem Českého ragby, ale i možnost ragbyového teambuidingu či sponzoringu

Tento rok bude ve Francii probíhat největší sportovní událost roku: světový šampionát v ragby. Zájem veřejnosti o ragby v době konání MS vždy strmě stoupá.

"Budeme dělat vše pro to, abychom v tomto období získávali další partnery, kteří ragby zajistí na další sezony. Sport se silnou komunitou a hodnotami, které nese, je unikátní a myslíme si, že stojí za to o něj bojovat," uvádí Česká rugbyová unie.

Zdroj
rugbyunion.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články