Následuje
Liga mistrů UEFA

Wales vstoupil do šampionátu jasnou výhrou, proti Gruzii rozhodl už první poločas

Favorizovaní Velšané si na mistrovství světa v ragby připsali do tabulky skupiny D první vítězství. Draci přehráli Gruzii 43:14 zejména zásluhou prvního poločasu, ve kterém uzemnili kavkazského soupeře čtyřmi pětkami a nepovolili mu ani bod. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

George North pokládá pětku proti Gruzii
zdroj: Reuters autor: Matthew Childs

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách zásluhou mlýnovky Garetha Daviese otevřeli skóre.

Kopáč Dan Biggar sice následně z kopu po pětce trefil jen tyč, dál už ale byl neomylný a jeho spoluhráči pohlednými kombinacemi rozebírali statické zadní řady soupeře.

Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

Wales, už s náhradníky v sestavě, ale dokázal na jejich pětky vždy odpovědět. Skóre uzavřel po individuální akci střídajícího Tomose Williamse křídelník George North.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy