Golf Time

Velšané se ubránili australskému tlaku, Wallabies porazili na MS po 32 letech

Ragbisté Walesu porazili na mistrovství světa v Japonsku 29:25 Austrálii a po první výhře na MS nad Wallabies od roku 1987 jsou blízko vítězství ve skupině D. Draci vedou po dvou zápasech tabulku s devíti body o tři body před Austrálií, třetí je Gruzie, jež v druhém duelu skupiny deklasovala 33:7 Uruguay.

Sestřih utkání Austrálie - Wales

Wales si do poločasu vypracoval vedení 23:8, ale v druhé čtyřicetiminutovce musel odolávat australskému comebacku.

Dvojnásobní mistři světa se přiblížili až na rozdíl jednoho bodu (25:26), ale střídající Rhys Patchell osm minut před koncem proměněným trestným kopem stanovil konečné skóre.

Velšané porazili Austrálii na MS poprvé od zápasu o bronz na premiérovém šampionátu před 32 lety. Poté s Wallabies prohráli pět utkání za sebou.