Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V St. Denis se psala historie ragby. Francie uštědřila Novému Zélandu první porážku ve skupinové fázi

Úchvatná série Nového Zélandu skončila v St. Denis. "All blacks" poprvé v historii šampionátů prohráli utkání základní skupiny. Domácí Francie zvítězila 27:13 díky pětkám Damiana Penauda a Melvyna Jamineta z druhého poločasu.

Nový Zéland sice krátce před výkopem přišel kvůli zranění o kapitána Sama Canea, ale do samotného duelu vstoupil ideálně, protože už po 93 sekundách položil první pětku Mark Telea.

Francouzi ale do přestávky otočili na 9:8, a i když v úvodu druhé části opět Telea poslal trojnásobné mistry světa do vedení 13:9, domácí hnaní osmdesátitisícovým kotlem skóre obrátili.

O 17 bodů Francouzů se postaral Thomas Ramos, jenž proměnil pět trestných kopů a jednu konverzi po položené pětce.

Francie podruhé skórovala na mistrovství světa proti Novému Zélandu více než dvacet bodů, což se dosud žádnému týmu nepodařilo.

"Byl to pro nás obrovský zápas a jsem hrdý na to, že jsem Francouz. Ale teď nejsme šampioni, musíme pokračovat v práci a jít krok za krokem," uvedl vazač Gregory Alldritt.

Zahajovací utkání mistrovství světa v ragby:

Francie – Nový Zéland 27:13 (9:8)
Pětky: 56. Penaud, 78. Jaminet - 2. a 43. Telea. Konverze: Ramos 1/1, Jalibert 0/1 - Mo'unga 0/2. Trestné kopy: 5., 20., 29., 66. a 74. Ramos - 26. Mo'unga. Rozhodčí: Jaco Peyper (JAR). Hráč utkání: Gregory Alldritt (Francie).

Zdroj
ČT sport, ČTK, bbc.com

Hlavní zprávy

Nejčtenější články