Skotsko nemělo s Rumunskem slitování. Své šance přiživila Argentina

Ragbyový šampionát je v plném proudu. Argentina suverénně ovládla jihoamerický duel s Chile, poražený tým si ale aspoň připsal svou historicky první pětku na MS (59:5). Fidži mělo těžkopádný vstup do utkání s Gruzií, poločasové manko 0:9 ale nakonec favorit otočil na výsledek 17:12. Drtivým poměrem 84:0 vyhrálo Skotsko nad Rumunskem.

Argentina vstupovala do jihoamerického duelu jako favorit a svou roli od počátku potvrzovala. Úvodní poločas ovládli jednoznačně 24:0. První pětku položila v desáté minutě útoková spojka Nicolás Sánchez, jenž tak stylově oslavil 100. start za národní tým.

Chile dlouho marně hledalo recept, jak zkušenějšího soupeře bránit. V závěru druhé části si ovšem Chilané připsali historicky první pětku.  Argentina má díky výhře nadále šanci na postup do vyřazovacích bojů. O postupu rozhodne poslední utkání skupiny proti Japonsku.

Ve skupině C otočili ragbisté Fidži zápas s Gruzií, která po prvním poločase vedla 9:0, a po výhře 17:12 mají na dosah postup do čtvrtfinále na úkor Austrálie. Tým z Pacifiku se posunul na druhé místo tabulky a výhra v závěrečném duelu proti poslednímu Portugalsku mu zajistí první účast v play-off od roku 2007.

Ještě předtím ale budou s Portugalskem hrát v neděli Australané, kteří jsou po porážkách s Fidži a Walesem blízko prvnímu konci v základní skupině v historii MS. Jistotu čtvrtfinále má po třech výhrách Wales.

Ve skupině B rozdrtili ragbisté Skotska i díky čtyřem pětkám Darcyho Grahama 84:0 Rumunsko a udrželi se ve hře o čtvrtfinále. Před posledním kolem mají šanci na postup tři týmy: tabulku vede se 14 body po třech výhrách Irsko před JAR a Skotskem, které mají shodně deset bodů. Irsko se příští sobotu střetne se Skotskem, soupeřem Jihoafričanů bude tuto neděli Tonga.

Výsledky mistrovství světa v ragby:

Argentina – Chile 59:5 (24:0)
Pětky: 16. a 68. González, 9. Sánchez, 23. Creevy, 46. Bogado, 64. Isgro, 77. Ruiz, 79. S. Carreras – 73. Dussaillant. Konverze: Sánchez 6/6, S. Carreras 2/2 – Videla 0/1. Penalty: 13. Sánchez. Rozhodčí: Paul Williams (Nový Zéland). Hráč utkání: Nicolás Sánchez (Argentina).

Fidži – Gruzie 17:12 (0:9)
Pětky: 51. Nayacalevu, 68. Habosi. Konverze: Lomani 2/2. Penalty: 65. Lomani – 5. a 80. Matkava, 19. a 31. Niniašvili. Rozhodčí: Karl Dickson (Anglie). Hráč utkání: Levani Botia (Fidži).

Skotsko – Rumunsko 84:0 (42:0)
Pětky: 21., 34., 40. a 77. Graham, 9. Warson, 17. Price, 38. M. Fagerson, 45. Harris, 53. Smith, 58. Healy, 71. Matthews, 73. Darge. Konverze: Healy 11/11, Horne 1/1. Rozhodčí: Wayne Barnes (Anglie). Hráč utkání: Darcy Graham (Skotsko).