Chance Národní Liga 2024/2025

Pohádkový začátek, hořké vystřízlivění. Namibijci na první triumf na MS čekají dál

Po dvanácti minutách utkání s Uruguayí to vypadalo, že by se namibijský tým mohl dočkat svého prvního vítězství nejen na letošním turnaji, ale vůbec v celé historii světových šampionátů. Namibijci vedli 14:0, své vedení ale i vinou osobních trestů ztratili a nakonec se s mistrovstvím rozloučili porážkou 26:36.

Položení Moutona a Greylinga, které v obou případech potvrdil přesným kopem Swanepoel, daly Namibijcům překvapivý trhák – 14:0. Jihoameričané se vzpamatovávali jen zvolna a po polovině duelu stále prohrávali (12:20). Druhá půle již ale patřila favoritovi, a to i vinou nedisciplinovanosti afrického mužstva, které dlouhou dobu hrálo v oslabení.

Uruguay, která již nemá naděje na postup do vyřazovací části, na mistrovství světa ještě čeká jeden duel. Na francouzské půdě v Lyonu se 5. října utká s Novým Zélandem.

Výsledek mistrovství světa v ragby:

Uruguay – Namibie 36:26 (12:20)
Pětky: 19. a 49. Amaya, 28. Kessler, 54. Arata, 66. Basso – 1. Mouton, 11. Greyling. Konverze: Etcheverry 3/4, Berchesi 1/1 – Swanepoel 2/2. Penalty: 74. Berchesi – 25., 35., 43., a 69. Swanepoel. Rozhodčí: Mathieu Raynal (Francie). Hráč utkání: Santiago Arata (Uruguay).