Následuje
ODM 2020: Hokej

Drama se nekonalo. Ragbisté Anglie a Nového Zélandu jsou hladce v semifinále

Líté boje v základních skupinách jsou minulostí, na řadě je vyřazovací část. V sobotních čtvrtfinále sledovali fanoušci víceméně jednoznačné partie, které opanovali hráči Anglie a Nového Zélandu. Prvně jmenovaní oplatili Australanům porážku z předchozího světového šampionátu a vyhráli 40:16, All Blacks deklasovali Iry 46:14. Přímý přenos nedělních utkání sledujte od 9:00 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Utkání Nový Zéland - Irsko
zdroj: REUTERS autor: Matthew Childs

Vítězná mužstva se v sobotu 26. října střetnou o místenku ve finále. Zítřejší semifinálový program nabídne zápasy Wales - Francie a Japonsko - Jihoafrická republika.

Anglie v Óitě přejela Austrálii 

Čekal se enormně vyrovnaný souboj, konečné skóre však hovoří jednoznačně. Albion s neomylným Owenem Farrellem, který proměnil všech osm kopů, brzy prohrával 0:3, ale následně položil v rychlém sledu dvě pětky Jonny May a otočil stav na 14:3.

Austrálie se sice v úvodu druhého poločasu přiblížila po pětce Mariky Koroibeteho na rozdíl jediného bodu, ale svěřenci Eddieho Jonese bleskově kontrovali položením Kyleho Sincklera.

Jejich produktivita následně zlomila sebevědomí Wallabies, kteří v závěru už víceméně rezignovali. Angličané si proto zajistili místenku v semifinále mistrovství světa poprvé od finále v roce 2007.

Nový Zéland nedal Irsku sebemenší šanci

Irové sice z předchozích tří utkání porazili soupeře z Nového Zélandu hned dvakrát, ale v Tokiu jednoznačně kralovali trojnásobní mistři světa. Položili sedm pětek, z toho první dvě Aaron Smith.

Svěřenci Joea Schmidta, kteří byli před turnajem nasazenými jedničkami a usilovali o premiérové semifinále na MS v historii, vymazali nulu na kontě až v závěrečné desetiminutovce za rozhodnutého stavu.

"Musíme uznat, že All Blacks byli dnes mnohem lepší," řekl irský mlynář Rory Best, jenž se po čtrnácti letech rozloučil s reprezentačním dresem.

Mistrovství světa v ragby v Japonsku - čtvrtfinále:

Óita: Anglie - Austrálie 40:16
Tokio: Nový Zéland - Irsko 46:14

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy