Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čeští ragbisté zakončili druhou divizi ME výhrou nad Ukrajinou

Říčany (u Prahy) - Čeští ragbisté porazili ve svém posledním utkání v druhé divizi mistrovství Evropy vedoucí tým tabulky Ukrajinu 27:16. V Říčanech na tom měl největší zásluhu Pavel Vokrouhlík, který pro tým získal 17 bodů z kopů. Zatímco před týdnem proti Belgii se tomuto hráči nedařilo, dnes byl ze standardních situací téměř neomylný. Ukrajinci se snažili uplatnit fyzickou převahu především hrou v roji, ale čeští ragbisté s posilami z francouzských klubů Romanem Šustrem a Robertem Vovsem jim odolávali.

Ragby
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Vokrouhlík s jistotou otevřel brzy skóre a po jeho druhém přesném kopu vedli domácí po devíti minutách 6:0. Ukrajinský kopáč Ťjurikov sice ze stejné situace snížil, ale Vokrouhlík se vzápětí znovu nemýlil. Přesto soupeř do poločasu snížil po pětce Malakuladzeho, ale poslední slovo před přestávkou měl opět Vokrouhlík (12:8).

Hned po změně stran položil pětku Jašin a Ukrajina se ujala vedení, svěřenci Martina Kafky ale dokázali rychle odpovědět. Jágr založil na pravé straně hřiště nejhezčí akci zápasu, na jejím konci na levém křídle položil pětku Michal Jirman a po kopu Vokrouhlíka to bylo 19:13. A když v 55. minutě po akci Chytila uplatnil své zkušenosti i váhu Voves a položil druhou českou pětku, bylo rozhodnuto. Ťjurikov ještě dokázal snížit, ale skóre symbolicky uzavřel hrdina domácího výběru Vokrouhlík, který proměnil další tříbodový trestný kop.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští rugbisté porazili Ukrajince

Trenér byl se zlepšením výkonu spokojen

"Dnes jsme podali podstatně lepší výkon než před týdnem proti Belgii," řekl trenér Kafka s připomínkou týden staré porážky 16:19. Jeho tým si podle něj dokázal vytvořit tlak, obranný blok začínal v presinku a výborně pracoval v roji. "Právě tam začínal náš tlak a po něm jsme dali dvě hezké pětky a předvedli další povedené akce. Minus je stále v tom, že více bráníme, než útočíme, ale to je otázka času. Hlavně mám radost z toho, že jsme dokázali více hrát a tvořit hru," uvedl Kafka.

Hlavní zprávy