Sokolský zpravodaj

Čeští ragbisté slaví vysokou výhru nad Lotyšskem

Praha - Čeští ragbisté zahájili rok jednoznačným vítězstvím. V utkání evropského šampionátu porazili v Praze Lotyšsko 54:3 a před závěrečným květnovým zápasem v Lucembursku vládnou tabulce konference 1 Sever. Zůstávají tak ve hře i v kvalifikaci mistrovství světa 2019.

Čeští ragbisté si poradili s Lotyšskem

Domácí celek vedl od páté minuty, kdy rojník Marek Loutocký položil pětku. Do půle Češi přidali ještě dvě další pětky, zatímco soupeř se vzmohl jen na úspěšný trestný kop.

Od 60. minuty se pak český tým rozjel a do lotyšského brankoviště se postupně dostalo s míčem v ruce pět domácích ragbistů. Po sedmi z osmi pětek se navíc Tomáši Forstovi podařilo proměnit následné kopy. "Nějak mi to sedlo," řekl webu ceskeragby.cz Forst, jenž ke kopům přidal i jednu položenou pětku, celkem si tak v utkání připsal 19 bodů.

Utkání mistrovství Evropy ragbistů - konference Sever (součást kvalifikace MS 2019):

ČR - Lotyšsko 54:3 (19:3)
Body: Forst 19, Loutocký, Hruška, Kutil, Jan Čížek, Pantůček a Wognitsch po 5, trestná pětka - Dovidson 3. Rozhodčí: Chirnoaga (It.). Pětky: 8:0. Diváci: 600.