Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

All Blacks vyhráli i druhý přípravný zápas ve Francii, v Lyonu zvítězili 28:23

Podruhé během tří dnů se v rámci podzimního přípravného období střetli ragbisté Francie a Nového Zélandu. All Blacks na rozdíl od sobotního duelu na Stade de France (38:18) dali v Lyonu šanci mladíkům ze širšího kádru, přesto v zápase, který neměl status oficiálního přípravného utkání, porazili Francii už podvanácté za sebou, tentokrát 28:23.

Šedesát tisíc diváků sledovalo srdnatý boj domácích Les Bleus proti výběru mladých nadějí Nového Zélandu. Především zásluhou Gabriela Lacroixe drželi v přátelském utkání s mistry světa z roku 2015 krok a po jeho dvou položených pětkách vyhráli první poločas 15:14.

Francouzská obrana ve druhé půli odrážela tlak All Blacks, nakonec ale dovolila soupeři položit dvě pětky, které hosté potvrdili z následných konverzí. Francouzi v závěru dotahovali, ale nakonec prohráli i druhý přípravný zápas s Novým Zélandem, tentokrát ale mnohem těsnějším rozdílem 23:28.