Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sluková s Hermannovou mají výhru i prohru, Perušič a Schweiner úvod v Ostravě zvládli

Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou prohrály ze dvou mečbolů svůj druhý zápas na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Ostravě a o postup do osmifinále budou muset zabojovat v 1. kole play-off. Páru Kelly Claesová, Sarah Sponcilová z USA podlehly 1:2. Do turnaje přitom vstoupily Češky bez ztráty setu, když porazily Španělky Ángelu Lobatovou a Amarantu Fernándezovou 21:15, 21:17. V úvodním duelu nezaváhali ani Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří zdolali španělskou dvojici César Menéndez, Alejandro Huerta 21:13, 27:25.

Plážový volejbal
zdroj: ČTK/sportfotodienst autor: Peter Weber

Další české dvojice na favorizované soupeře nestačily. Michaela Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou i Martina Williams s Marií-Sárou Štochlovou oba dnešní zápasy prohrály a na turnaji obsadí 25. místo.

Vítězové silně obsazeného březnového turnaje v Dauhá a nejvýše nasazení Perušič se Schweinerem po bezproblémovém prvním setu svedli se španělskými kvalifikanty dramatický souboj. V závěru druhé sady Češi nevyužili tři mečboly, pak odvrátili jeden setbol a nakonec zápas ukončili až na šestý pokus.

Také české jedničky Sluková s Hermannovou, které mají prakticky jistou olympijskou účast, proti španělským kvalifikantkám potvrdily roli favorita, ačkoli začátky setů se jim příliš nepovedly. Nakonec si k výhře 21:15, 21:17 pomohly i devíti esy.

"Holky dobře podávaly, a než jsem si zvykla na jejich servis, dostaly jsme čtyři nebo pět es," komentovala Hermannová v rozhovoru na kurtu rozpačitý vstup do zápasu.

Druhé utkání zahájily Sluková s Hermannovou lépe a získaly úvodní set 21:17, druhý ale patřil poměrem 21:15 Američankám. V rozhodujícím tie-breaku si Sluková s Hermannovou vypracovaly dva mečboly, ani jeden ale nevyužily, soupeřky naopak svou první šanci díky šťastnému esu proměnily. Vyhrály 17:15 a postoupily přímo do osmifinále.

Kvapilová s Kubíčkovou prohrály s favorizovaným americkým párem April Rossová, Alix Klinemanová 12:21, 18:21. Ve druhém duelu pak neuhrály ani set proti Japonkám Miki Išiiová, Megumi Murakamiová. Bez zisku setu prohrály své zápasy i Williams se Štochlovou, které nejprve narazily na nasazené jedničky Agathu a Dudu z Brazílie, ve druhém duelu pak podlehly Američankám Kelley Kolinskeová, Emily Stockmanová.

Obdobně dopadli také Patrik Maňas s Jiřím Sedlákem v souboji s turnajovými dvojkami Andersem Molem a Christianem Sörumem z Norska a Václav Berčík s Janem Dumkem, kteří se utkali s párem číslo tři Šaríf Janus, Ahmed Tidžan z Kataru.

Nasazené čtyřky a stříbrné medailistky z předloňského mistrovství světa Rossová s Klinemanovou, které už mají rovněž jistotu olympijské účasti, proti Kvapilové s Kubíčkovou hladce získaly první set. Druhá sada už byla vyrovnanější, Češky se dokonce v závěru dotáhly na jediný bod. Po dvou nevynucených chybách Kvapilové na síti ale zkušené Američanky znovu odskočily a vedení už nepustily.

"Zase po dlouhé době jsme si zahrály před diváky, navíc doma na centrkurtu, takže ten pocit je skvělý. Hlavně ve druhém setu, kdy jsme stahovaly a předvedly opravdu krásné výměny, protože nás diváci hnali dopředu, takže už se těšíme na další zápas," řekla České televizi Kvapilová.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Menéndez, Huerta (32-Šp.) 2:0 (13, 25).

Skupina B: Mol, Sörum (2-Nor.) - Maňas, Sedlák (31-ČR) 2:0 (16, 16).

Skupina C: Janus, Tidžan (3-Kat.) - Berčík, Dumek (30-ČR) 2:0 (14, 17).

Ženy:

Skupina A: Agatha, Duda (1-Braz.) - Štochlová, Williams (32-ČR) 2:0 (17, 13), Stockmanová, Kolinskeová (17-USA) - Štochlová, Williams 2:0 (17, 13).

Skupina D: Rossová, Klinemanová (4-USA) - Kvapilová, Kubíčková (29-ČR) 2:0 (12, 18), Išiiová, Murakamiová (20-Jap.) - Kvapilová, Kubíčková 2:0 (12, 15).

Skupina H: Hermannová, Nausch Sluková (8-ČR) - Lobatová, Fernándezová (25-Šp.) 2:0 (15, 17), Sponcilová, Claesová (9-USA) - Hermannová, Sluková 2:1 (-17, 15, 15).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy