Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Vydřená výhra. Perušič se Schweinerem zahájili turnaj v Tepicu vítězně

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zahájili turnaj Pro Tour Elite v Tepicu těsnou výhrou nad Američany Chaimem Schalkem a Trim Bournem, které udolali dvakrát 27:25. Češi v Mexiku úspěšně vstoupili do olympijské kvalifikace poté, co kvůli nemoci vynechali únorový turnaj v Dauhá.

David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Byl to typický zápas olympijské kvalifikace, protože konkurence je obrovská. Američani to ukázali už v kvalifikaci, kde porazili dva velmi dobré týmy. Jsem hrozně rád, že jsme ty koncovky nakonec urvali, i když jsem tam měl několik příležitostí ukončit zápas dřív. Z naší strany tam bylo příliš nevynucených chyb, takže nemůžeme být úplně spokojení," řekl ČTK Perušič.

Perušič se Schweinerem nezačali dobře a už za stavu 1:4 si vzali timeout, po němž brzy vyrovnali. V dramatické koncovce proměnili po Schweinerově bloku třetí setbol, když předtím čtyři odvrátili.

Také druhý set byl naprosto vyrovnaný pouze s tím rozdílem, že Češi tentokrát nepustili Američany k setbolu a sami na sedmý pokus zápas ukončili.

"Podmínky v hale jsou hodně specifické, je tu poměrně hluboký písek a kvůli vyšší nadmořské výšce míč trochu míň padá, takže se nedá moc tlačit na podání. Druhá věc je osvětlení, které taky příliš nepřidává, ať už na příjmu, nebo v poli," uvedl Perušič.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články