Buly - debata expertů

Uzdravená Štochlová zahájila s Hermannovou turnaj v Espinhu dvěma výhrami

Marie-Sára Štochlová se po zdravotní pauze vrátila na kurty s Barborou Hermannovou vítězně. Česká dvojice na turnaji Pro Tour kategorie Challenge v Espinhu vydřela výhru proti francouzské dvojici Lezana Placetteová, Alexia Ricardová 24:22 ve třetím setu. Poté Hermannová se Štochlovou zdolaly v tie-breaku i druhé nasazené Němky Karlu Borgerovou a Julii Sudeovou a zajistily si přímý postup do osmifinále.

Barbora Hermannová (vpravo) s Marií-Sárou Štochlovou
zdroj: twitter.com/SPORT INVEST

Štochlová kvůli zranění břišního svalu přišla o červnové mistrovství světa v Římě. S Hermannovou na portugalském písku první sadu s Francouzkami prohrály 18:21, druhou naopak těsně vyhrály 21:19. Drama ve třetím setu zvládly.

Obdobný průběh měl i druhý zápas. Po jasně ztracené první sadě se Češky zvedly, vyrovnaly a v tie-breaku znovu uspěly. Tentokrát proměnily už třetí mečbol.

Základní skupinu úspěšně zahájili Václav Berčík a Matyáš Džavoronok, kteří ve čtvrtek prošli kvalifikací. Turnajové pětky Stefana Boermanse a Matthewa Immerse z Nizozemska zdolali 21:18, 21:13.