Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Triumf v Paříži. Perušič se Schweinerem slaví potřetí na okruhu nejvyšší kategorie

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli turnaj Pro Tour Elite v Paříži. Jejich celkově třetí titul na akci nejvyšší kategorie orámovaly výhry v tie-breaku nad Němci Nilsem Ehlersem a Clemensem Wicklerem. Češi zvítězili 16:21, 21:19, 15:11 a Němce porazili i v pátém vzájemném utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Perušič a Schweiner slaví vítězství v Paříži

"Vyhrát na Roland Garros je speciální už jen kvůli tomu, jak krásný stadion i úžasné místo to je. Francouzské publikum nás hnalo celým turnajem. Postupně jsme si získávali přívržence nejen ze strany organizátorů, ale i publika na centrálním dvorci. Veškerá podpora udělala tenhle zážitek ještě lepším," popsal Perušič.

Za stavu 4:4 získali Ehlers, jenž je s 210 centimetry jedním z nejvyšších beachvolejbalistů na okruhu, s Wicklerem čtyři body v řadě. Češi se sice dokázali přiblížit na jediný bod, ale Němci znovu odskočili a sadu získali po Perušičově zkaženém podání. Také vstup do druhého setu se lépe vydařil nasazeným desítkám, ale loňští vicemistři Evropy po brzkém time-outu srovnali. Za stavu 13:15 se Schweinerovi povedly tři bloky, Češi se následně dostali ke dvěma setbolům a při druhém poslal Wickler míč z podání do sítě.

V tie-breaku se turnajové dvojky díky několika Schweinerovým blokům i Perušičovým zákrokům v poli dostaly do tříbodového trháku. Němci stáhli na 11:12, ale po oddechovém času už bodovali pouze Češi.

"Byl to jeden z nejvydřenějších zápasů, jaké jsme za poslední roky odehráli, navíc ještě umocněný tím, že to bylo finále. O to cennější to vítězství je, že jsme zejména v prvním setu nehráli to, co jsme chtěli," pokračoval Perušič.

"Do druhého setu jsme dali veškeré síly, co nám ještě zbývaly. Klíčovým momentem byly Davidovy tři bloky v řadě, které nás poslaly do lehkého vedení, které jsme nakonec byli schopní udržet. Do tie-breaku už jsme šli povzbuzení tím, že jsme pořád v zápase, a měli jsme tam i trochu štěstí," dodal Perušič.

Jen dva ztracené sety

Perušič a Schweiner, kteří v hlavní soutěži na kurtech v areálu Roland Garros startovali jako jediný český pár, ztratili v Paříži v šesti zápasech jen dva sety, oba s Ehlersem a Wicklerem. Kromě bodového přídělu do olympijské kvalifikace se české jedničky pozitivně naladily na mistrovství světa v Mexiku, které začne příští týden.

I přes Perušičovo zranění břišního svalu, kvůli kterému devětadvacetiletý polař vynechal část sezony včetně srpnového evropského šampionátu, hráli beachvolejbalisté z Prahy letos o medaile na Pro Tour Elite už potřetí. Vedle zlata z Uberlandie a Paříže mají na kontě také čtvrté místo z Ostravy. Na turnaji nejvyšší kategorie zvítězili ještě předloni v Dauhá.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Paříži:

Muži:

Finále: Perušič, Schweiner (2) – Ehlers, Wickler (10-Něm.) 2:1 (-16, 19, 11),

o 3. místo: Brouwer, Meeuwsen (13-Niz.) – Hörl, Horst (14-Rak.) 2:1 (-18, 18, 13).

Ženy:

Finále: Ana Patrícia, Duda (1-Braz.) – Nussová, Klothová (2-USA) 2:1 (10, -18, 13).

o 3. místo: Stamová, Schoonová (11-Niz.) – Gottardiová, Menegattiová (10-It.) 2:0 (17, 20).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články