Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Stříbrný návrat do Světového okruhu. Hermannová se Slukovou prohrály v Číně až ve finále

Po zdravotních problémech se beachvolejbalový pár Barbora Hermannová - Markéta Nausch Sluková vrátil do kolotoče turnajů Světového okruhu a začal více než slibně. V čínském Sia-menu dokráčel až do finále, kde těsně prohrál s Brazilkami Patrícií a Rebeccou 23:25, 24:26.

Markéta Nausch Sluková (blíže) a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK/PA/ autor: Luka Stanzl/PIXSELL

V Sia-menu absolvovaly Hermannová se Slukovou první turnaj po osmi měsících, během nichž Sluková léčila zraněné rameno, a přemožitelky našly až v šestém zápase. Na Světovém okruhu vybojovaly šestou společnou medaili, dvakrát byly na stupních vítězů i na evropském šampionátu.

"Spokojené jsme moc. I po dlouhé pauze, kdy jsme nehrály, se ukázalo, že to v nás pořád je. Začaly jsme tak, jak jsme v minulé sezoně skončily, druhé," uvedla s úsměvem Sluková.

Turnaje v Sia-menu se účastnily všechny špičkové dvojice, byl obsazený jako mistrovství světa nebo pětihvězdičkový major. O to víc si Češky úspěchu cenily. "Porazily jsme skvělé týmy, moje rameno drží, tenhle start si můžeme jen pochvalovat," dodala Sluková. "Určitě nám tenhle výsledek napumpuje sebevědomí. Po osmi měsících bez turnajů jsme s Maki chtěly v Číně zjistit, jak si stojíme, jak na tom jsme herně, fyzicky i mentálně. Došly jsme na stříbrnou pozici, což je velká paráda," doplnila Hermannová.

Češky se v Sia-menu probojovaly do čtvrtfinále jako jediné Evropanky a potvrdily roli nejlepšího páru starého kontinentu z minulého roku, který týden vládl i světovému žebříčku.

Dnes Hermannová se Slukovou nejprve v semifinále zdolaly australskou dvojici Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová 21:19, 21:18 a první vzájemný souboj s Brazilkami Patrícií a Rebeccou těsně prohrály za 42 minut.

"Výhra byla hodně blízko. V obou setech jsme měly malý náskok, ale bohužel jsme nevyužily naše šance, navíc jsme hrozně špatně podávaly. Servisem jsme si vůbec nepomohly - udělaly jsme na něm patnáct chyb, což je skoro celý set pro soupeřky. Na to, jak špatně jsme podávaly, je výsledné skóre super," dodala Nausch Sluková.

Nasbíraly nicméně velkou porci bodů do olympijské kvalifikace o olympijské hry v Tokiu, která začala na podzim během léčby zraněné Slukové.

Za měsíc budou české jedničky obhajovat zlato na turnaji v Ostravě - ten je rovněž čtyřhvězdičkové kategorie jako v Sia-menu. Před zmíněným podnikem na domácí půdě mají v plánu ještě turnaj v Kuala Lumpuru.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Sia-menu (Čína):

Muži:
Finále: Stojanovskij, Krasilnikov (4-Rus.) - Herrera, Gavira (5-Šp.) 2:0 (19, 13).
O 3. místo: Samba, Tidžan (7-Katar) - Rossi, Carambula (27-It.) 2:1 (-13, 15, 10).

Ženy:
Finále: Ana Patrícia, Rebecca (10-Braz.) - Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) 2:0 (23, 24).
O 3. místo: Clancyová, Artachová (11-Austr.) - Hughesová, S. Rossová (9-USA) 2:0 (18, 13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy