Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Souboj českých párů na turnaji v Turecku ovládly Sluková s Hermannovou

Antalya (Turecko) - Český souboj na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v turecké Antalyi vyhrály Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. V prvním zápase skupiny D porazily bývalou spoluhráčku Hermannové Martinu Bonnerovou s Vendulou Haragovou 21:13 a 21:19. Sluková s Hermannovou následně vyhrály i druhý duel, naopak Bonnerová s Haragovou zaznamenaly druhou porážku.

Markéta Sluková
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Obě reprezentační dvojice se rozešly na konci července, kdy Sluková ukončila dlouholetou spolupráci s Kristýnou Kolocovou a dohodla se s Hermannovou. Ta dnes nastoupila proti bývalé partnerce poprvé a po 40 minutách vyhrály nasazené třináctky ve dvou setech.

"Očekávala jsem, že to nebude jako proti cizímu týmu, jsme bývalé parťačky, musely být emoce. Ale snažila jsem se soustředit na svůj výkon," řekla Hermannová. Se Slukovou absolvují pátý turnaj Světového okruhu, nejlépe zatím byly páté v Soči.

O jeden start přišly kvůli zranění Slukové. "Kotník už je docela dobrý, uvidíme, jak daleko mě pustí. Zápasy proti druhému českému týmu nejsou nikdy jednoduché, ale zvládly jsme ho docela dobře," uvedla Sluková. Ve druhém zápase elitní český pár zdolal 21:15, 21:18 Američanky Dicellovou a Vanzwietenovou.

Bonnerová s Haragovou absolvovaly v seriálu premiéru, do Turecka jely díky divoké kartě. "Měly jsme jen týden, abychom natrénovaly. Užila jsem si to, je zábava být s Vendy na kurtu. I když to bylo vyhecovanější," uvedla Bonnerová.

V druhém utkání potrápily české debutantky švýcarské favoritky Forrerovou s Vergéovou-Dépréovou, kterým podlehly po třísetovém boji 17:21, 21:18 a 10:15.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Antalyi (Turecko):

Ženy:

Skupina D: Sluková, Hermannová (13-ČR) - Haragová, Bonnerová (29-ČR) 2:0 (13, 19), Sluková, Hermannová - Dicellová, Vanzwietenová (20-USA) 2:0 (15, 18), Forrerová, Vergéová-Dépréová (4-Švýc.) - Haragová, Bonnerová 2:1 (17, -18, 10).

Muži - kvalifikace:

1. kolo: D. Kufa, Lenc (ČR) - Basta, Kolarič (Srb.) 2:1 (17, -16, 10), Dumek, R. Kufa (ČR) - Williams, Stemmet (JAR) 2:0 (12, 13), 2. kolo: D. Kufa, Lenc - Peter, Golindano (Ven.) 2:0 (18, 13), Točs, Finsters (10-Lot.) - Dumek, R. Kufa 2:0 (14, 19).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy