SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Slukové s Hermannovou se na písku v Haagu daří, Švédky hladce porazily

Beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou zahájily novou sezonu suverénním vítězstvím. Na halovém turnaji Světového okruhu v Haagu zdolaly Švédky Kristinu a Susannu Thurinovy 21:8 a 21:10.

Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou
zdroj: Facebook autor: Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team

Nejvýše nasazené Češky se zdržely na kurtu jen 25 minut a v pátek budou hrát o přímý postup do osmifinále. Jejich dalšími soupeřkami ve skupině A budou Němky Sandra Ittlingerová s Kim Behrensovou.

Úspěšně začaly také Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou, které jsou v Haagu druhým nasazeným párem. S nizozemskou dvojicí Laura Bloemová, Jolien Sinnemaová sice prohrály úvodní set, nakonec ale roli favoritek splnily a zvítězily 2:1. O prvenství ve skupině se utkají s Kingou Kolosiňskou a Katarzynou Kociolekovou z Polska.

Do hlavní soutěže čtyřhvězdičkového turnaje postoupili také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Úspěšní kvalifikanti pak v první sadě zaskočili i polskou dvojici Michal Bryl, Grzegorz Fijalek, nakonec však ve třech setech prohráli.