Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Když se řekne Závod míru

Sluková s Hermannovou v Poreči vybojovaly stříbro a zkompletovaly medailovou sbírku

Beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vybojovaly na majoru v Poreči stříbro a zkompletovaly společnou medailovou sbírku ze Světového okruhu. Ve finále podlehly Kanaďankám Sarah Pavanové a Melisse Humanaové-Paredesové po maratonském prvním setu 34:32, 12:21 a 6:15. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sluková s Hermannovou vybojovaly na písku v Poreči stříbro

Úřadující vicemistryně Evropy našly na porečském písku přemožitelky po šesti zápasech a na turnaji kategorie major zaznamenaly největší úspěch. Letos už získaly bronz na turnaji v Riu de Janeiro, před téměř dvěma lety na začátku společné kariéry vyhrály turnaj open v turecké Antalyi. 

Je to rychlý progres, stát se z kvalifikačního týmu z února 2016 týmem elitní světové pětky je možné jen s dvěma hráčkami jako jsou tyto - extrémně odvážné zkoušet taktické věci pod tlakem a ve velkých zápasech," uvedl trenér Simon Nausch.

České olympioničky z Ria ve finále proti Kanaďankám odvrátily pět setbolů, aby svůj desátý využily a zakončily po více než půl hodině úvodní set. Pak už neměly síly čelit téměř dvoumetrové Pavanové s mladou obranářkou Peredesovou. Prohrály s nimi letos i potřetí.

V semifinále si Češky poradily se Švýcarkami

Češky v semifinále sehrály se švýcarskou dvojicí Nina Betschartová, Tanja Hüberliová třísetovou bitvu. Zvítězily po téměř hodině 22:20, 12:21, 15:10. V prvním setu odvrátily Švýcarkám setbol a po skvělých zákrocích Slukové v obraně koncovku otočily na 22:20. Pak se dostaly pod velký tlak, ale tie-break zahájily trhákem 3:0 po dvou blocích Hermannové a náskok už nepustily. 

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Poreči:

Ženy :

Finále: Pavanová, Humanaová-Paredesová (6-Kan.) - Hermannová, Nausch Sluková (5-ČR) 2:1 (-32, 12, 6),

o 3. místo: Betschartová, Hüberliová (9-Švýc.) - Barbara, Fernanda (7-Braz.) 2:0 (14, 19), 

Hermannová, Nausch Sluková (5-ČR) - Betschartová, Hüberliová (9-Švýc.) 2:1 (20, -12, 10), 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy