Je nám líto, video expirovalo.

Sluková s Hermannovou triumfovaly i na Strahově. Jediný set ztratily až ve finále

Další týden a další triumf. Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály i druhý turnaj nového domácího seriálu Beach Series. Po Litoměřicích nenašly přemožitelky ani na pražském Strahově, kde jediný set ztratily až ve finále, v němž porazily Marii Sáru Štochlovou a Martinu Maixnerovou 21:16, 14:21 a 15:11.

Je nám líto, video expirovalo.
Sluková s Hermannovou po týdnu vyhrály i na písku v Praze

"První kola jsme do toho našláply agresivně a nedaly jsme si žádný oddychový čas v těch zápasech, vzaly jsme to zostra od začátku až do konce," komentovala Hermannová hladký průběh turnaje.

"Ve finálovém zápase holky hrály moc hezky, odvážně proti nám a pěkně nás ve druhém setu zatlačily. Je pozitivní, že jsme si zahrály i tie-break, že nás holky potrápily a že jsme byly schopné to dotáhnout do vítězného konce," uvedla Hermannová.

V Praze neuspěly spolufavorizované Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová, které nenavázaly na finálovou účast z Litoměřic. Po dvousetové osmifinálové prohře se Štochlovou a Maixnerovou se musel druhý nasazený pár spokojit s děleným devátým místem.

O jednu příčku oproti předchozímu turnaji si polepšily Martina Williamsová se Sárou Olivovou, protože tentokrát zvládly duel o třetí místo. Porazily v něm ve dvou setech překvapení turnaje Štěpánku Šťastnou a Markétu Starou.

Pětidílný seriál bude pokračovat za týden v Nymburce, další díl bude hostit Chodov u Karlových Varů a vyvrcholí na Strahově.

Turnaj Beach Series v plážovém volejbalu žen v Praze:

Finále: Nausch Sluková, Hermannová (1) - Štochlová, Maixnerová (4) 2:1 (16, -14, 11),

o 3. místo: Williamsová, Olivová (3) - Šťastná, Stará (22) 2:0 (16, 15),

semifinále: Nausch Sluková, Hermannová - Šťastná, Stará 2:0 (9, 11), Štochlová, Maixnerová - Williamsová, Olivová 2:1 (17, -15, 8).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy