Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Sluková s Hermannovou si zahrají o místenku na olympijských hrách

Beachvolejbalový pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková je krok od účasti na Hrách v Tokiu. Na kvalifikačním turnaji v Číně obsadil po skalpu domácí dvojice Wang Fan, Sia Sin-i ve skupině I druhé místo a v neděli bude bojovat o svou druhou společnou olympiádu.

Markéta Nausch Sluková (vpravo) a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Toman Petr

České jedničky na turnaji v Chaj-jangu v pátek po pěti vítězstvích poprvé kousaly porážku, když nestačily na Španělky Lilianu Fernándezovou s Elsou Baquerizovou. V sobotu však potřebné dva body získaly po výhře nad Wang Fan, Sia Sin-i dvakrát 21:18. V neděli nastoupí proti úřadujícím mistryním Evropy Lotyškám Tině Graudinové a Anastasiji Kravčenokové.

S touto dvojicí se Sluková s Hermannovou dosud neutkaly. Ve druhém semifinále budou o druhou letenku do Tokia usilovat Liliana s Elsou proti německé dvojici Sandra Ittlingerová, Chantal Laboureurová.

Kvalifikační turnaj v Chaj-jangu je jednou z možností, jak se na olympijské hry probojovat. Z žebříčku projde 15 párů, mistři světa už mají jistotu a následovat budou ještě kontinentální kvalifikace. Společnou premiéru na Hrách prožily Sluková s Hermannovou před třemi lety v Riu de Janeiro.

"Když už jsme tak daleko, určitě chceme vyhrát a získat jednu ze dvou vstupenek do Tokia. Měly jsme těžkou sezonu, bylo to nahoru dolů a také nás potkaly zdravotní problémy. Takže si to chceme zítra hlavně užít," řekla Sluková.

A připomněla, že šanci kvalifikovat se na OH mají i ze světového žebříčku. Nemají v něm však tolik bodů, kolik by si přály, protože Sluková měla zlomený malíček na noze a následně přetížené koleno, kvůli čemuž přišly o mistrovství světa i Evropy. "Je zbytečné se příliš stresovat a dostávat pod tlak," dodala polařka české dvojice před soubojem s Lotyškami.

Olympijský kvalifikační turnaj v plážovém volejbalu v Chaj-jangu (Čína):

Ženy: Skupina I: Hermannová, Nausch Sluková (9-ČR) - Wang Fan, Sia Sin-i (1-Čína) 2:0 (18, 18). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy