Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Sluková s Hermannovou se vrátily na písek vítězně

Začátek po pauze povedený. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou zahájily po zdravotní přestávce vítězně další turnaj Světového okruhu, na němž usilují i o body do olympijského žebříčku. V Moskvě, kde minulý týden vynechaly mistrovství Evropy, vyhrály oba zápasy ve skupině a postoupily přímo do osmifinále. Už první kolo play-off musí absolvovat Ondřej Perušič a David Schweiner, čtvrtfinalisté ME.

Markéta Nausch Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK/AP autor: Ronald Zak

Nausch Sluková a Hermannová nejprve porazily Němky Karlu Borgerovou a Julii Sudeovou 21:17 a 21:11. Odpoledne se poté Češky v boji o první místo ve skupině C a postup do osmifinále postavily třetím nasazeným Švýcarkám Nině Betschartové a Tanje Hüberliové a zvítězily 21:18, 12:21 a 15:8.

Sluková v poslední době bojuje se zdravotními problémy. Po zlomeném malíčku na noze přetížila koleno a kvůli olympijské kvalifikaci raději evropský šampionát s Hermannovou vynechaly. Předtím nestartovaly ani na MS v Hamburku. Do ruské metropole dorazily až na čtyřhvězdičkový turnaj a po 36 minutách si připsaly první výhru.

Perušič se Schweinerem ve skupině H splnili roli favoritů proti Mexičanům Lombardu Ontiverosovi a Juanu Virgenovi výhrou 21:19, 21:17. Poté v souboji o první místo ve skupině nestačili na domácí vicemistry Evropy Ilju Lešukova a Konstantina Semjonova a po porážce 18:21, 15:21 začnou play-off už v prvním kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy