Následuje
Hokej den poté

Sluková s Hermannovou porazily mistryně světa, pak nestačily na Brazilky

Moskva – Cenné vítězství nad brazilskými mistryněmi světa uhrály na Grand Slamu v Moskvě plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová. Česká dvojice zdolala Brazilky Agathu a Barbaru po třísetové bitvě 21:14, 13:21 a 17:15 a postoupila do osmifinále. V tom ovšem nestačila na další Brazilky Julianu a Tatianu Limaovou, se kterými prohrála 2:1 na sety.

Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová
zdroj: fivb.org

Sluková s Hermannovou se přitom na písku v ruské metropoli rozjížděly pomaleji. V kvalifikaci vydřely postup až ve třech setech, pak ve skupině dvakrát neuspěly proti favoritkám a postup do play-off si zajistily na poslední chvíli ve čtvrtek.

Dnes ale proti vítězkám loňského MS v Haagu vyrukovaly odvážně a jasně získaly první set (21:14). Pak sice Brazilky hru vyrovnaly, jenže do koncovky tie-breaku šly české volejbalistky s mírným náskokem a dokázaly ho udržet. Cenný úspěch slavily po 47 minutách hry.

"Nečekaly jsme to, protože Brazilky jsou skvělý pár. Je to pro nás velké vítězství. Poslední míč byl na čáru a pro nás, máme ohromnou radost," řekla Sluková na kurtu. "I když jsme to mohly zakončit ve třetím setu asi o tři mečboly rychleji, ale jsme ženský a nervíčky pracovaly na všech stranách. Udržely jsme ale koncentraci a prostě chtěly vyhrát," uvedly české hráčky.

Moskevskou jízdu jim však v osmifinále ukončila další brazilská dvojice. Šestá nasazená Juliana, která má rovněž zlato z roku 2011, spolu s novou spoluhráčkou Tatianou Limaovou zvítězily 2:1 na sety a pomstily své brazilské spoluhráčky. Češky tak nakonec obsadily devátou příčku.

"I to je sport, občas to prostě nevyjde. Byly to super zápasy, odnášíme si z nich spoustu informací, odvážíme si ale také bohužel zranění, které se stalo v druhém setu teď proti Brazilkám. Zápas jsme sice ještě dohrály, ale zatím nevíme, jak moc je to vážné," sdělily české volejbalistky.

Letošním maximem Slukové s Hermannovou je páté místo z Antalye a největším společným úspěchem loňské prvenství ze stejné turecké destinace. Dnešním cenným výsledkem z Moskvy si zvedly sebevědomí před mistrovstvím Evropy, které bude v příštím týdnu hostit švýcarský Biel.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie Grand Slam v Moskvě:

1. kolo: Sluková, Hermannová (26-ČR) - Agatha, Barbara (1-Braz.) 2:1 (14, -13, 15).

2. kolo: Juliana, Limaová (6-Braz.) - Sluková, Hermannová 2:1 (18, -19, 13).


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy