Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sluková s Hermannovou padly v semifinále a v Haagu si zahrají o bronz

Vítězná jízda Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové na úvodním turnaji sezony Světového okruhu v Haagu skončila v semifinále. České plážové volejbalistky si proto v Nizozemsku zahrají o bronzové medaile. V nezvykle brzkém termínu roku a netradičně v hale zastavilo jejich tažení americké duo April Rossová - Alix Klinemanová. Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou se dělí o konečné páté místo.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
zdroj: ČTK autor: Petr Toman

Sluková s Hermannovou jsou v Haagu nasazené jedničky a v sobotu absolvovaly porci tří zápasů. Nejprve zdolaly rakouský pár Schützenhöferová, Plesiutschnigová, ve čtvrtfinále pak Finky Ahtiainenovou s Lehtonenovou, ale v boji o finále podlehly majitelce dvou olympijských medailí Rossové s novou partnerkou Klinemanovou 12:21 a 17:21.

O čtvrtý společný cenný kov ze Světového okruhu budou Češky bojovat v neděli po poledni proti Švýcarkám Nině Betschartové s Tanjou Hüberliovou. Sluková s Hermannovou zatím mají kompletní sbírku. Naposledy se loni v červenci radovaly na majoru v Poreči ze stříbra.

Turnajové dvojky Kolocová s Kvapilovou postoupily do čtvrtfinále po výhře 2:0 nad Němkami Borgerovou a Kozuchovou, následně však nestačily právě na šesté nasazené Švýcarky Betshartovou s Hüberliovou po setech 19:21 a 17:21.

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vypadli v prvním kole play-off s brazilskou dvojicí Pedro Solberg, George rovněž po vyrovnaném průběhu 17:21, 20:22 a obsadili 17. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Haagu (hala):

Muži - play off:
1. kolo:
Pedro Solberg, George (5-Braz.) - Perušič, Schweiner (26-ČR) 2:0 (17, 20).

Ženy - play off:
2. kolo:
Nausch Sluková, Hermannová (1-ČR) - Schützenhöferová, Plesiutschnigová (19-Rak.) 2:0 (19, 15), Hoidarová Kolocová, Kvapilová (2-ČR) - Borgerová, Kozuchová (14-Něm.) 2:0 (20, 11).

Čtvrtfinále: Nausch Sluková, Hermannová - Lehtonenová, Ahtiainenová (16-Fin.) 2:0 (12, 15), Betschartová, Hüberliová (6-Švýc.) - Hoidarová Kolocová, Kvapilová 2:0 (19, 17).

Semifinále: Klinemanová, A. Rossová (13-USA) - Nausch Sluková, Hermannová 2:0 (12, 17).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy