Následuje
Aktuálně

Sluková s Hermannovou míří do Pelhřimova. Turnaj pojmou jako přípravu

Praha – Mají za sebou jednu celou sezonu a s nadějí vyhlížejí nejméně další čtyři. Barbora Hermannová s Markétou Slukovou Nausch si uplynulý rok pochvalují, ale stále je co zlepšovat. Zapracovat chtějí především na mentální stránce jejich výkonu. Po zaslouženém volnu mohou české jedničky na minulou sezonu navázat už první listopadový víkend. V Pelhřimově je čeká kvalitně obsazený turnaj pod hlavičkou evropské volejbalové konfederace. Finálové zápasy vám nabídneme tuto neděli v přímém přenosu na ČT sport a našem webu.

Markéta Sluková
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

"Prošly jsme náročným začátkem, bylo tam hodně změn, musely jsme se sehrát, musely jsme si na sebe zvyknout. V premiéře jsme obstály více než obstojně," zhodnotila rok ve Sportovních zprávách Sluková Nausch. "Byla to úspěšná sezona nad očekávání nás všech," zdůraznila Hermannová.

Plážové volejbalistky ještě neznají kalendář na další rok. Po krátké pauze ale už opět naskakují do tréninkového procesu a tento víkend se účastní prestižního turnaje v Pelhřimově. "Pojmeme to jako přípravu. Budeme tam zkoušet hodně nových věcí, které je potřeba dostat do herního procesu. Bude to ne nedůležitý, ale tréninkový turnaj," uvedla Sluková.

Do Tokia pro hezký výsledek

Beachvolejbalový pár se neztratil na turnajích Světového okruhu, z mistrovství Evropy si odvezl stříbro a navzdory papírovým předpokladům se probojoval na olympijské hry do Ria. Tam úplně nezazářil, ale od této zkušenosti se má dvojice odrazit k dalším velkým turnajům.

Sluková Nausch a Hermannová o úspěšné sezoně i plánech do budoucna

"Jsem za tu zkušenost strašně ráda. Kdybychom chtěly spolu hrát do Tokia, tak tahle jedna společně odžitá olympiáda bude hrozně důležitá," podtrhla Sluková. "Pokud budeme zdravé a pokud budeme pořád chtít, tak jak chceme, a budeme takhle poctivě trénovat, mohly bychom se tam dostat a zahrát nějaký hezký výsledek. Hrozně se na to těším," dodala s výhledem na další Hry Hermannová.

Nový olympijský cyklus, nové výzvy

Olympijské hry považují obě hráčky za mezník. "Spousta týmů teď mění spoluhráčky, končí, budou mít rodinné povinnosti. Hodně týmů, co byly stabilně ve světové patnáctce, se rozchází, což nám otevírá dveře nakouknout do světové desítky. Na druhou stranu vždycky se objeví dobré týmy," uvedla Sluková.

Cesta ale bude hodně trnitá a stále je co zlepšovat. Pole elitních hráček je vyrovnané. "Kolikrát se nám v důležité chvíli nedaří položit ten pravý balon, který by mohl být v zápase rozhodující. To souvisí i s mentální stránkou. Na tom také potřebujeme zapracovat," prozradila jeden z důležitých momentů ve hře Hermannová.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy