Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Sluková s Hermannovou dosáhly v Klagenfurtu čtvrtfinále

Klagenfurt (Rakousko) - Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou skončily na Světovém okruhu v Klagenfurtu na děleném pátém místě, což je na turnaji kategorie major jejich nejlepší společný výsledek. Češky zdolaly ve 2. kole play-off čtvrtý nasazený pár Laboureurová, Sudeová z Německa 21:19, 23:21, ale do čtvrtfinále kvůli potížím Hermannové se zraněnou nohou nenastoupily, jelikož je už za týden čeká olympiáda v Riu.

Barbora Hermannová a Markéta Sluková
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Hermannová si v pondělí podvrtla levý kotník a celý turnaj hrála s obvázanou nohou se sebezapřením. Ve čtvrtek ji začalo zlobit i koleno a po osmifinálovém utkání se bolest zhoršila. Trenér Simon Nausch po konzultaci s turnajovými lékaři raději pár stáhl ze soutěže. V boji o semifinále se měly české volejbalistky střetnout se Švýcarkami Betschartovou a Hüberliovou.

"Holky tady odvedly skvělou práci a je důležité poslouchat vlastní tělo. Příští týden je významný a je potřeba být zdravotně v pořádku. Pokud vydrží fit, tak přijdou další šance bojovat o semifinále," řekl trenér českého páru Simon Nausch.

Hermannová si pár dní zpátky podvrtla levý kotník a celý turnaj hrála s obvázanou nohou se sebezapřením. V boji o semifinále se tým měl střetnout se Švýcarkami Betschartovou, Hüberliovou, ale rozcvičila se jen Sluková a pak Češky zápas vzdaly.

Dopoledne ještě zvládly ve vyrovnaném duelu porazit Laboureurovou a Sudeovou. "Cítíme se tady jako doma a je to skvělý výsledek. Zápas jsme zvládly výborně takticky a děkujeme znovu fanouškům za skvělou podporu," řekla Sluková.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Klagenfurtu (Rakousko):

Ženy:

Play-off - 2. kolo: Sluková, Hermannová (11) - Laboureurová, Sudeová (4-Něm.) 2:0 (19, 21).

Čtvrtfinále: Betschartová, Hüberliová (18-Švýc.) - Sluková, Hermannová bez boje.

Český pár obsadil dělené 5. místo. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy