Následuje
Panorama

Sluková po zranění s Hermannovou zvítězila. Perušiče se Schweinerem jasně přehráli Rusové

Zlomený malíček drží a pár Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová už vítězí. Po nucené zdravotní pauze Nausch Slukové české beachvolejbalové jedničky na majoru v Gstaadu ve dvou setech porazily německou dvojici Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová a ve čtvrtek budou hrát o přímý postup do osmifinále. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem naopak zahájili skupinu porážkou.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Sluková si před dvěma týdny zlomila malíček na noze a s Hermannovou proto musely oželet mistrovství světa v Hamburku, kde měly velkou šanci zaútočit na medaili. V horském švýcarském městečku Gstaadu skončily společně dvakrát páté a do prvního majoru sezony vstoupily vítězstvím nad Němkami 21:19 a 21:18.

"Doktoři říkali, že čerstvý vzduch prý Fredíkovi (pracovní název malíčku) prospěje, takže od středy s Baru startujeme," uvedla Sluková. "Po více než měsíci od posledního zápasu jsme vkročily do turnaje výhrou. Druhá a velice důležitá pozitivní zpráva je, že prst drží a nevzdává to, ale logicky ještě trochu bolí. Obojí už teď znamená úspěch," dodaly nasazené čtyřky. Ve čtvrtek narazí na domácí Švýcarky Anouk Vergéovou-Dépréovou a Joanu Heidrichovou.

Perušič se Schweinerem na úvod skupiny A podlehli ruské dvojici Nikita Ljamin, Taras Myskiv 18:21 a 13:21. Ve druhém utkání se 17. pár z nedávného šampionátu v Hamburku střetne ve čtvrtek s domácí dvojicí Quentin Métral, Yves Haussener. Švýcaři dnes podlehli světovým jedničkám Andersi Molovi a Christianu Sörumovi z Norska rovněž 0:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy