Následuje
Čtyřka sport

Sluková a Hermannová prožily hladký vstup do MS, Kolocová s Kvapilovou si zajistily postup

Vídeň - Českým beachvolejbalistkám se na mistrovství světa nadmíru daří. Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová vyhrály i druhý zápas v základní skupině L a s předstihem si zajistily účast v play-off. Stejně jako v pátek proti ruské dvojici tentokráte český pár zvládl lépe třísetovou bitvu s Thajkami Varapatsorn Radarongovou a Tanaratthu Udomčavíovou a zvítězil 21:14, 20:22, 15:13. Úspěšný vstup do turnaje mají za sebou i české jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, které hladce porazily kostarickou dvojici Natalie Alfarová, Karen Charlesová. 

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
zdroj: Facebook autor: Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team

Kolocová s Kvapilovou už ve skupině neskončí hůře než druhé. V pondělí si o postup z prvního místa zahrají s domácími Stefanií Schwaigerovou a Katharinou Schützenhöferovou, které mají po dvou zápasech o jeden set lepší bilanci.

Nasazené šestky Sluková s Hermannovou zvítězily v úvodním utkání základní skupiny F za 32 minut po setech 21:9 a 21:10.

Český pár, který letos postoupil do finále turnaje Světového okruhu v Poreči a skončil třetí na silně obsazeném podniku v Riu, prohrával vždy jen v úvodu obou setů. Poté ale Češky skóre i díky několika esům obrátily a náskok zvyšovaly až do konce.

Další zápas čeká loňské mistryně Evropy v neděli, kdy se utkají s Erikou Bobadillaovou a Gabrielou Filippovou z Paraguaye.

Přímý postup do play-off si zajistí první dva celky ze skupin a nejlepší čtyři týmy ze třetích míst.

Výsledky MS v plážovém volejbalu

Skupina F: Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Alfarová, Copeová (43-Kost.) 2:0 (9, 10), Lehtonenová, Lahtiová (19-Fin.) - Filippová, Erika (30-Parag.) 2:0 (13, 9).

Skupina L: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (13-ČR) - Radarongová, Udomčavíová (37-Thaj.) 2:1 (14, -20, 13), Schwaigerová, Schützenhöferová (12-Rak.) - Birlovová, Makroguzovová (36-Rus.) 2:0 (21, 17).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy