Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Tomášem Součkem

Sluková a Hermannová prošly v Číně do osmifinále

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová zatím prožívají po pauze bezproblémový návrat. Vyhrály i druhý zápas a na Světovém okruhu v Číně si zahrají o čtvrtfinále. Česká dvojice na písku v Sia-menu porazila Němky Victorii Bieneckovou s Isabel Schneiderovou v třísetové bitvě 21:19, 15:21 a 15:12.

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK/PR/Sport Invest

Hermannová se Slukovou absolvují v Sia-menu první turnaj od poloviny srpna, kdy ve finále Světového okruhu v Hamburku prohrály až v boji o titul. Od té doby Sluková léčila rameno. Díky druhé výhře ve skupině prošly rovnou do druhého kola play-off a čekají na sobotní soupeřky.

V minulé, zatím nejpovedenější sezoně české jedničky na elitním okruhu vyhrály dva turnaje a jen jednou skončily horší než páté. Týden byly i světovými jedničkami. Turnaj v Číně je pro ně přípravou na obhajobu zlata před domácími fanoušky v Ostravě, kde se uskuteční rovněž čtyřhvězdičkový turnaj za měsíc.

"Ostrava je důležitá, ale chci první tři čtyři turnaje držet holky v klidu, krotit je," řekl kouč Simon Nausch před cestou do Číny a snažil se mírnit přehnaná očekávání.

Výsledky turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu v Sia-menu

Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Bienecková, Schneiderová (17-Něm.) 2:1 (19, -15, 12).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy