Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

Schweiner s Perušičem postupují v Dauhá po dvou výhrách přímo

Povedený vstup do turnaje Světového okruhu v Dauhá mají za sebou plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner. České duo zahájilo úvodní podnik sezony dvěma výhrami a zajistilo si přímou účast v druhém kole play-off. Do prvního kola musí na čtyřhvězdičkovém turnaji nejlepší český ženský pár Markéta Nasuch Sluková, Barbora Hermannová.

Slavící David Schweiner a Ondřej Perušič
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

Čtrnáctí nasazení Perušič se Schweinerem potvrdili ve svém úvodním utkání v základní skupině proti kanadské dvojici Grant O'Gorman, Ben Saxton roli favoritů. Po vítězství 2:0 se o vítězství ve skupině Češi utkali s brazilskou dvojicí Alison, Álvaro Filho a turnajové trojky zdolali 23:21, 21:15.

Úřadujícího olympijského vítěze a bývalého dvojnásobného mistra světa Alisona s jeho parťákem zdolali Češi i ve třetím vzájemném duelu, navíc podruhé za sebou ve dvou setech. "Je vždycky skvělé porazit Brazilce, zvlášť když jsou oba tak dobří a taky proto, že jsme celý první set prohrávali. Ale byli jsme silní a měli i štěstí," řekl Schweiner po postupu rovnou do osmifinále.

Na mezinárodní scéně odehráli s Perušičem první turnaj po více než roce a čtvrt a vzbudili respekt. "Během dlouhé pauzy jsme samozřejmě hodně trénovali a taky doléčili drobná zranění. Ale nebyli jsme si jisti, jak budeme hrát, protože poslední turnaj jsme absolvovali v listopadu 2019. Takže jsme nadšení, že jsme začali dvěma výhrami," dodal Perušič.

Desáté nasazené Nausch Sluková s Hermannovou v katarské metropoli porazily 2:0 španělské duo María Carrová, Paula Soriaová. Poté v duelu vítězek prvních zápasů podlehly ve třech setech olympijské vítězce Lauře Ludwigové a Margaretě Kozuchové z Německa. Třetí sadu Češky prohrály 12:15.

Druhý ženský pár Michala Kvapilová, Michaela Kubíčková jednoznačně nestačil v prvním duelu na ruskou dvojici Světlana Cholominová, Naděžda Makroguzovová a ve středu ho čeká souboj o postup s jejich krajankami Ksenií Dabižovou a Darjou Rudychovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy