Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

První společné finále nevyšlo. Hermannová se Štochlovou v Agádíru skrečovaly Nizozemkám

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou porazily na turnaji Pro Tour v Agádíru kanadské sestry Megan a Nicole McNamaraovy 21:19 a 21:18 a na turnaji druhé kategorie Challenge si zahrály o první společný triumf. Ve finále ale po prvním prohraném setu skrečovaly kvůli zranění Štochlové nizozemské dvojici Emma Piersmaová, Mexime van Drielová.

Jednatřicetiletá Hermannová, která v minulosti vyhrála čtyři světové turnaje s Markétou Nausch Slukovou, začala hrát s o osm let mladší Štochlovou loni na podzim. Jejich nejlepším výsledkem dosud bylo páté místo na květnovém turnaji Pro Tour Challenge v tureckém Kusadasi.

V Agádíru začaly porážkou s Litevkami Monikou Paulikieneovou a Erikou Kliokmanaitéovou, proti kterým neproměnily devět mečbolů. Dalších pět zápasů ale české volejbalistky vyhrály a poprvé postoupily do finále. V Maroku hrály druhý turnaj po zranění Štochlové, která měla natržený břišní sval a přišla kvůli tomu o světový šampionát v Římě.

Zranění břicha se Štochlové ozvalo i v dnešním finále. Češky v první sadě nevyužily za stavu 20:19 setbol a po třech prohraných bodech za sebou ztratily set. V druhé sadě si za stavu 13:15 český pár vyžádal čas na ošetření Štochlové, po němž zápas skrečovaly.

"V druhém setu jsem zahrála úder, při kterém se mi asi původní zranění před šesti týdny stalo. Zabolelo mě to v místě původního zranění a moje reakce byla trochu ovlivněná strachem ze zranění. Aktuálně nevíme, co s tím mám nebo nemám. Doufám, že to není nic vážného, a mrzí mě, že jsme kvůli tomu musely skrečovat finále," uvedla Štochlová.

Do finále Hermannová se Štochlovou postoupily po dnešním semifinálovém vítězství 21:19, 21:18 nad kanadskými dvojčaty Megan a Nicole McNamaraovými.

Mladíci Jakub Šépka s Tomášem Semerádem skončili v Maroku devátí a vylepšili si své kariérní maximum.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Agádíru (Maroko) - play-off:

Muži:
O 3. místo:
Breer, Krattiger (3-Švýc.) - Burnett, McHugh (9-Austr.) 2:1 (-19, 14, 10). 

Ženy:
Finále:
Piersmaová, Van Drielová (17-Niz.) - Hermannová, Štochlová (11-ČR) 2:0 (20, 15:13 skreč),
o 3. místo: Gottardiová, Menegattiová (3-It.) - Megan, Nicole (8-Kan.) 2:0 (19, 16).

Semifinále: Hermannová, Štochlová - Megan, Nicole 2:0 (19, 18).


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články